český šampion

Jsi nejlepší táta na světě, vzkázal Krpálkovi po zisku bronzu jeho syn

Richard Wagner
Richard Wagner
20.4. 2021 15:00
Téma:

Judista Lukáš Krpálek vybojoval na evropském šampionátu bronzovou medaili. Rodák z Jihlavy byl hostem v úterní Snídani s Novou, kde hovořil nejen o medaili, ale také o přípravě na nadcházející olympiádu.

Krpálek prošel těžkým pavoukem na turnaji v Lisabonu a po třech letech opět vybojoval na mistrovství Evropy medaili.

 

"Užil jsem si to o to víc, že se mi povedlo vybojovat bronzovou medaili. Byl to náročný den už od prvního kola. Zápasy nebyly jednoduché, ale povedlo se mi dostat do semifinále," popsal cestu turnajem.

 

Do finále jej ale nepustil Nizozemec Henk Grol. "Nebyl to špatný zápas. Bohužel jsem udělal jednu chybu, kdy mě soupeř otočil a já prohrál."

 

 

V bitvě o bronz ale dokázal porazit Izraelce Ori Sassona po velké bitvě v prodloužení a na krk tak navlékl cenný kov. "Rozhodně jsem spokojen. Po třech letech se mi na krk vrátila medaile z mistrovství Evropy," těší jej.

 

Důležitou součástí cesty za medailemi je příprava. "V letošní sezóně se už dařilo jezdit i na zahraniční přípravné kempy a to stojí za tím daným úspěchem. Začátek roku k tomu nebyl úplně nakloněný, protože dva kempy byly zrušené a museli jsme hledat náhradní varianty."

 

 

Krpálek chce vynechat mistrovství světa v Budapešti a soustředit se na olympijské hry. "Doufáme, že už nebude žádné posouvání," věří.

 

"Letos za sebou mám již čtyři starty. Před olympiádou budou jen dva turnaje – grandslam v Kazachstánu a MS, které je naplánováno měsíc před olympiádou a to se nehodí do závěrečné přípravy," vysvětlil, proč vynechá šampionát.

 

 

Před startem na loňském MS, které se konalo v Praze, dostal dojemný vzkaz od syna Toníka. Rodinného zázemí a podpory od nejbližších si olympijský šampion cení nejvíce ze všeho.

 

"Mít zázemí doma je moc důležité. Když jsem vybojoval bronz, tak mi manželka poslala video, jak Toňas říká, že je na mě pyšný a že jsem nejlepší táta na světě," prozradil v rozhovoru.

 

Bude syn po otci také judistou? "Moc si to přál, ale v září byly bohužel tělocvičny zavřené a nebylo ho kam přihlásit, takže jsem pořídil domů žíněnku a čas od času si vezmeme kimono a pereme se. Radím mu, moc ho to baví a doufám, že mu to nadšení vydrží," doufá.

 

 

To, že děti nemohou již skoro rok sportovat, vnímá jako zásadní věc. "Je to velký problém. Myslím si, že děti by měly sportovat a měly by se hýbat, protože do budoucna by to mohl být problém."

 

Krpálek promluvil ve Snídani s Novou i o tom, kdy je nejlepší přihlásit dítě na judo. "Já začínal v šesti letech. Podle mě je věk šest sedm let ideální," říká šampion.

 

Sledujte sport i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program