konec legendy

Jsi nejlepší bojovník na světě, vzkázal Chabibovi White. Jak reagují další?

Dana White a Chabib Nurmagomedov
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz
Šéf UFC Dana White a Chabib Nurmagomedov.
Richard Wagner
Richard Wagner
25.10. 2020 14:46
Téma:
UFC

Oktagon opouští velká hvězda. Na konec neporaženého šampiona reagují špičky světového bojového sportu a svůj komentář přidal i prezident UFC Dana White, který Chabiba Nurmagomedova označil za nejlepšího bojovníka planety.

Už po bitvě s Justinem Gaethjem o něm White řekl, že je to nejtvrdší muž na planetě, protože bojoval se zlomenými prsty. Teď přidal ještě jedno superlativum a splnil tak Chabibovo poslední přání. 

 

V pozápasovém rozhovoru řekl dagestánský Orel, že by rád odešel na vrcholu a aby jej UFC zařadila na první místo žebříčku pound-for-pound (P4P), který srovnává zápasníky napříč váhovými kategoriemi. A White mu dal za pravdu. "Gratuluji, že jsi dosáhl všech cílů, které sis nastavil. Jsi nejlepším bojovníkem P4P na světě a v tomto sportu opravdu ten nejlepší muž všech dob," vysekl Chabibovi poklonu na twitterovém účtu.

 

 

Kromě prezidenta UFC se vyjádřily i další velké osobnosti z oktagonu. "Gratuluju k úžasné kariéře. Chabib nám všem bude chybět. Vím, že tvůj otec musí být pyšný na to, jakého syna vychoval. Tento rok je rokem, kdy končí největší zápasnické legendy," vzkázal šampion v bantamové váze Henry Cejudo.

 

Chabib skončil po vítězném zápase v slzách. Podívejte se na emotivní video:

 

S reakcí přispěchal například i velký rival Conor McGregor, který si brousil zuby na odvetu s Chabibem, ke které již s největší pravděpodobností nedojde, protože jak poznamenal na twitteru jeden z expertů ESPN – slib daný mamince se neporušuje.

 

 

Šampion velterové váhy Kamaru Usman také vyjádřil respekt neporaženému šampionovi. Na svém instagramu sdílel fotku klečícího Chabiba v rámečku s nápisem "legenda" a v příspěvku znovu ocenil jeho skvělý kariérní zápis – 29 zápasů a nula porážek.

 

 

"Blahopřeji ke skvělé výhře i celé kariéře. Byla to velká pocta vidět tě zápasit," vzkázal Nurmagomedovi bývalý filipínský boxer Manny Pacquiao. Pod oficiálním příspěvkem na twitteru UFC pak vyjádřila podporu například i vycházející MMA hvězda Chamzat Čimajev.

 

 

Na svém twitteru také reagoval populární provokatér a jeden z nejlepších bojovníků planety Jon Jones. "Chci Chabibovi pogratulovat k vynikající kariéře. Vím, že dnes udělal svého otce a miliony fanoušků po celém světě neuvěřitelně pyšnými. Nechť mu Bůh i nadále žehná na jeho cestě." 

 

 

Chabibův konec nenechal chladného ani Daniela Cormiera, který ukončil své působení v UFC v srpnu po porážce v odvetě se Stipe Miočičem. "Blahopřeji největšímu šampionovi v historii UFC. Skvělá kariéra. Budeme navždy vděční za čas, který jsme spolu strávili, můj bratře," vzkázal.

 

 

Společně s Nurmagomedovem odchází i velká osobnost a bojovník, který dokázal inspirovat spoustu lidí po celém světě. Sám je chlapcem z chudé horské vesničky v Dagestánu, který se probojoval až na úplný vrchol. Vrchol, na kterém teď skončil.

 

Nyní je ale nastolena jedna zásadní otázka: najde se "nový Chabib"?

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program