Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Boxeři Hecování

Bitva boxerů mimo ring: Já jsem král dortů? Tak ty král steroidů!

Anthony Joshua a Joseph Parker
Zdroj: Profimedia
Anthony Joshua a Joseph Parker

Bude to obrovská bitva. Hvězdný Anthony Joshua vyzve v souboji těžkých vah Josepha Parkera z Nového Zélandu. Zápas se koná 31. března v Cardiffu, ale už teď se oba borci střetávají slovně. Parker označil Joshuu za krále steroidů, Joshua se zase svému soupeři vysmál a řekl mu, že vypadá, jako dortík.

Fenomenálni boxerská bitva těžké váhy má vypuknout až v březnu, už teď je ale vztah mezi oběma aktéry pořádně vyhrocený. Na jedné staně brit Joshua a jeho královské statistiky této kategorie - 20 zápasů, 20 výher, 20 K.O. Na straně druhé 112 kilový Parker, který v ringu vyhrál všech svých 24 bojů, z toho 18x díky K.O.

 

 

Vyhrocená situace mezi oběma boxery odstartovala, když Joshua v rozhovoru pro BBC řekl o novozélanďanovi, že vypadá jako dortík. Ten si to nenechal líbit a obratem vrátil úder: „Můžeš mi říkat král dortů, ty jsi král steroidů. Neobviňuji ho ze zneužívání steroidů, ale říkám, že je to možné. Existuje mnoho způsobů, jak se vyhnout dopingovému testu," řekl Parker v rozhovoru pro stanici Radio Sport na Novém Zélandu.

 

Joshua si ale z takovýchto řečí nic nedělá:„Taková obvinění slyšel i Kličko. Zvykli si nerespektovat styl, výkon. Myslím, že on byl fenomenální boxer. Lidé prostě říkají věci a pak na ně zapomenou. Ty dáváš údery, lidé mluví. Během zápasu zjistíte, jestli jsem skutečně super člověk, nebo jestli mám nadlidskou sílu, kterou si on myslí, že mám," řekl Angličan pro independent.co.uk a zdůraznil, že co se týče steroidů, on má ruce čisté.

 

Bitva v ringu o více než 30 miliónu dolarů a pásy čtyř organizací - WBA, WBO, IBO, IBF, sice vypukne až za více jak dva měsíce, ta mimo něj už ale dávno začala.

 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:45 15:10

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   15:10

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   17:05

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

 • Nova Sport 2

  • 14:00 15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   17:45

   Off-road Maraton (2)

   18:10

   Czech rally 2019 (2)

   18:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

Celý Program