LOH Tokio

Jsem zklamaný, ale jde o zdraví lidí, souhlasí se změnou Krpálek

Lukáš Krpálek
Zdroj: Profimedia
Lukáš Krpálek
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 25. 3. 2020
Téma:

Přesunutí Letních olympijských her 2020 v Tokiu se dotklo mnohých sportovců včetně největší české naděje na medaili Lukáše Krpálka. Zlatý judista z her v roce 2016 se k situaci vyjádřil z domácí karantény. S odložením souhlasí, neboť důležitější, než zlatá placka, je zdraví lidí.

Hry v Tokiu by pro Krpálka byly už třetím olympijským startem. Navíc by bojoval v Mecce juda Japonsku, kde tento sport vznikl. Bohužel kvůli krizové situaci ve světě se olympiáda odkládá na rok 2021. Pro média situaci okomentoval sám Lukáš Krpálek.
 

„Já jsem to očekával, jen jsem nevěděl, na kdy se to odloží. Nemyslím si, že by bylo letos dobré pořádat olympiádu, když je ve světě taková situace. Odložení o rok je to nejlepší, co se mohlo udělat, protože nikdo neví, kdy se situace vrátí do normálu. Je to nejlepší varianta, protože na prvním místě je zdraví,“ souhlasí s odložením olympijských her v Tokiu Krpálek.

Na šanci znovu získat ten nejcennější kov bude Krpálek muset počkat až do roku 2021, nicméně se změnou je vyrovnaný. „Tušil jsem to, tak jsem se na to připravil. Týdny jsem odložení očekával, ale pořád jsem doufal do poslední chvíle. Samozřejmě člověk se na to chystá, kvalifikaci má více méně hotovou a pak se dozví, že se to posune. Na jednu stranu jsem zklamaný, ale na druhou stranu jde o zdraví lidí,“ komentoval situaci český judista.„V tuto chvíli se nic nedá plánovat. Jsem uvězněn doma a trénovat můžu také jen doma. Těžko plánovat, co bude za měsíc za dva. Posunula se olympiáda a myslím, že i Evropa se posune. Ale chtěl bych, aby se Evropa konala, když už jsme přišli o olympiádu, tak bych chtěl mít alespoň ten jeden vrchol sezóny,“
pokračoval sportovec roku 2019.

Mistrovství Evropy se má letos konat v Praze. Z původního termínu bylo odloženo na 19. – 21. června, nicméně ani toto datum není jisté. Vše záleží na vývoji situaci. Avšak na všem zlém, je třeba hledat něco dobrého. „Mít dva vrcholy v sezoně – Evropa v květnu a pak olympiáda – je pro nás dost těžké. Je možné, že Evropy by se nezúčastnilo tolik lidí. Za mě je lepší mít v roce jen jeden důležitý turnaj, říká rodák z Jihlavy.

Nakonec tak z nepříznivé situace hodlá český bojovník vytěžit maximum. Nicméně, než se znovu postaví na tatami, musí jako všichni ostatní vyčkat v pohodlí domova. „Na jednu stranu je to fajn, že trávím hodně času s rodinou, možná až moc. Je to divočina, děti mi skáčou po hlavě. Taky doháním resty na domě, sepsal jsem si seznam všech věcí, co musím udělat,“ prozradil Krpálek o tom, jak tráví karanténu.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   14:00 15:45
   15:45

   Nova Cup - Sázava

   16:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

   17:45

   Czech rally 2020 (1)

   18:10

   Off-road Maraton (1)

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Olympique Lyon - Stade Brestois

   14:45 16:30
   16:30

   Element (417)

   16:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:00

   NHL: Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche

   18:40

   Basketbal: De’Aaron Fox - Koše z protiútoku

   19:00

   NBA Classic Games: Atlanta Hawks - Minnesota Timberwolves

Celý program