Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

premiéra v ufc

Jsem ve snu a nechci se probudit, říká Muradov. Gratuloval mu i Floyd

První cesta Machmuda Muradova po galavečeru UFC v Kodani, kde zvítězil nad Alessiem De Chiricem, vedla do Prahy. Uzbecký fighter má totiž v české metropoli druhý domov a po příletu vyprávěl o české podpoře v Dánsku i o gratulaci od nejbohatšího sportovce světa Floyda Mayweathera jr.

Machmud Muradov dorazil na pražské letiště v neděli večer pravidelnou linkou z Kodaně. Nečekala ho žádná VIP zóna, po odbavení přišel skromně mezi desítkami cestujících. Společnost mu dělala přítelkyně Monika Bagárová a i trenér Petr Kníže.


„Oslava? Oslava byl nějaký oběd. A já nepiju a zítra jdeme do gymu,“ usmál se Muradov při dotazu na tradiční téma.


Pak už vyprávěl spíš o zápasu. „Dosáhl jsem na dno, dlouho jsem nebyl tak vyčerpaný. Dvě kola jsme uhlídali, jak jsem říkal před zápasem. Ve třetím mě trefoval, ale já jsem to necítil. Věděl jsem, že to skončí na body a to vyhrajeme,“ popsal dramatický průběh svého prvního vystoupení v UFC.

Machmud Muradov vs. Alessio DI Chirico
Zdroj: Profimedia Machmud Muradov vs. Alessio DI Chirico

Ital Di Chirico se ukázal jako tvrdý bojovník. „Byl to borec, sedmý zápas, nic jednoduchého to nebylo,“ připustil Muradov.


Když mu 16 dnů před galavečerem v Kodani přišla pozvánka, věděl, že musí jet. A i tentokrát by prý zápas takhle narychlo vzal. „Stálo to za to. Šel bych do toho znovu. Ale teď mám určitě 30 dnů pauzu, to stojí ve smlouvě. Na konci roku bych chtěl zápas, takže snad v prosinci bych se mohl někde objevit. Jsem ve snu a nechci se probudit,“ vyprávěl.

Machmud Muradov
Zdroj: Profimedia Machmud Muradov

V Kodani ho překvapila hlavně přízeň na tribunách: „Bylo tam opravdu hodně Čechů, to mě potěšilo, vnímal jsem je.“ A Floyd Mayweather, pod jehož křídly v podstatě do UFC vstoupil? „Volali jsem si, gratuloval mi. Ptal se, kdy zase přiletím. A to teď nevím. Musím jet dál a zítra zase do gymu.“
 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 04:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Calgary Flames

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Tour de Mont Blanc

 • Nova Sport 2

  • 01:45 03:30

   Florbal: SPV – EräViikingit

   09:00

   Házená: HC Erlangen - Rhein-Neckar Löwen

   10:30

   Ötztaler Radmarathon

   11:00

   Cricket Champions League

   11:30

   Maxi Tip Poker Tour (20)

   12:00

   UFC Now (20)

Celý Program