před zápasem s Anglií

Bod s Anglií může být i zlatý, věří kapitán národního týmu 

Téma:

Čeká je další kvalifikační zápas. V Edenu v pátek večer budou čeští fotbalisté hostit Anglii. Albion je lídrem skupiny A a v případě vítězství si zajistí postup na EURO 2020. Kapitán národního týmu Vladimír Darida ale věří, že svěřenci Jaroslava Šilhavého mohou Anglii potrápit a získat minimálně bod. Devětadvacetiletý záložník se také vyjádřil k Petru Čechovi, který se stal hokejovým brankářem.

Při posledním vzájemném střetnutí vyfasovali v březnu potupný debakl. Ve Wembley prohráli 0:5. Podobný scénář by Darida nechtěl připustit. „Zápas proti Anglii může přivést bonusový bod, který by pro nás mohl být i zlatý. Z tohohle hlediska k tomu zápasu takhle přistupujeme. Chceme Anglii potrápit a urvat nějaké body,“ prohlásil na čtvrteční tiskové konferenci.

„Vždycky je lepší, když doma hrajete ofenzivně. Nebylo by ideální, kdybychom hráli vzadu na 0:0. Bylo by dobré, kdybychom dali v úvodu nějakou branku,“ dodal.

Anglie je velkým favoritem utkání. Zatím ve skupině A všechny duely vyhrála a suverénně vévodí tabulce. Pro fanoušky je tak hlavním tahákem, přesto ale není utkání vyprodané. „I když nebude vyprodáno, tak věřím, že kulisa bude dobrá,“ neláme si s tím hlavu Darida.

Ten také drží pěsti bývalému brankáři národního týmu Petru Čechovi, který se dal na hokej. „Zaregistroval jsem to, viděl jsem to a jsem zvědavý. Fandím mu, je to zajímavý. Ale já si osobně nedokážu představit, že bych byl schopný po konci kariéry dělat nějaký jiný sport,“ dodal.
 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   15:00 16:45
   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   15:05 16:50
   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program