Zasloužený postup

Sval bolí, ale nemyslím na to. Jsem šťastná, prozradila Strýcová

Český tenis bude mít díky ní zastoupení ve finále Wimbledonu. O titul ve čtyřhře žen si totiž zahraje Barbora Strýcová, která se svou parťačkou Sie Šu-wej porazily nasazené jedničky Babosovou s Mladenovicovou 7:6, 6:4.

Ale byl to velký semifinálový boj. Strýcová, která si ve čtvrtečním semifinále dvouhry natáhla stehenní sval na pravé noze, kmitala, jako kdyby jí nic nebylo. Bolavé místo měla zatejpované.

„Únavu cítím a sval mě bolí pořád, ale tak už to prostě je. Já na to nechci moc myslet, protože pak to bolí víc a víc. Při zápase jsem byla zatejpovaná a bylo to skvělý, takže jsem to necítila,“ konstatovala.

 

Po necelé hodině a půl se mohla zaradovat. S Tchajwankou vyhrály ve dvou setech. První se rozhodoval až v tie-breaku, který Strýcová se Sie Šu-wej vyhrály 7:3. Druhou sadu rozhodl hned brejk v úvodním gamu.

„Je to naprosto úžasné a já jsem hrozně ráda, že se nám to dneska povedlo, protože Mladenovicová s Babosovou jsou strašně silné a předvedly jsme solidní výkon, takže jsem strašně šťastná,“ řekla plzeňská rodačka.

 

Před finále nechystá radikální změny. „Příprava na finále bude stejná jako každý den, protože nechceš měnit něco, co funguje. S trenérem si řekneme pár důležitých věcí, ale budeme dělat všechno stejný, jako jsme dělaly doposud,“ uzavřela.

 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:30 12:00

   Slackline Special

   12:00

   Ligue 1 Highlights (17)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Basketbal: Nižnij Novgorod - Iberostar Tenerife

   14:45

   Magazín Evropské ligy (6)

   15:35

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj LegendOhlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

 • Nova Sport 2

  • 11:00 13:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Denver Nuggets

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - New York Rangers

   14:45

   NHL – akce měsíce

   14:55

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - PAOK

   16:35

   World Rookie Tour - Part 1

   17:00

   UFC Reloaded (9)

Celý Program