Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 10. 2017
Box Nova Sport 1

Diváci v Cardiffu viděli skvělý zápas. Joshua vyhrál v 10. kole!

Anthony Joshua
Zdroj: Profimedia

Boxer Anthony Joshua, který nabral zhruba dvě kila na svých svalech, znovu vstoupil do ringu a obhájil své pásy mistra světa. Muž, který ukončil kariéru Vladimíra Klička, se v Cardiffu střetl s Carlosem Takamem. Post světové jedničky uhájil už po desátém kole.

První kolo bylo hodně „oťukávací“. V dalším dějství se ale začaly dít věci. Joshua utrpěl zranění nosu při útoku Takama, který ho trefil hlavou. Jenže i soupeř obhájce titulu mistra světa byl zraněn. A to ve čtvrtém kole, kdy mu Anthony Joshua otevřel pravé obočí po levém háku.
 


Carlos Takam se ale nevzdával a bojoval až do samotného konce. Ustál i mnoho tvrdých úderů, cílených schválně do poraněného místa. V sedmém kole mu dokonce Joshua poranil i druhé obočí a s Takamem to nevypadalo dobře.

 


Nebylo se tak čemu divit, že před začátkem devátého kola poraněná místa kontroloval lékař, který rozhodoval o tom, jak jsou Takamova otevřená obočí moc vážně zraněná. Nechybělo moc a zápas by v tomto okamžiku skončil. Ale pokračovalo se.
 


Zápas už pak ale netrval dlouho. V desátém kole přišel předčasný konec. Carlos Takam schytal sérii nepříjemných úderů a nepůsobil jistě na nohou. Rozhodčí tak tuto show ukončil a to i přes to, že s tím Takam i 78 tisíc diváků na stadionu v Cardiffu nesouhlasili.
 


Pro krále těžké váhy Anthonyho Joshuu to bylo dvacáté vítězství v profesionálním ringu a zároveň dvacáté před limitem. Boxer z Anglie tak má doma tři mistrovské pásy organizací IBF, WBO a IBO. "Jak jste viděli, bojoval skvěle, byl to dobrý zápas. Zaslouží si moje uznání," řekl Joshua na adresu Takama po zápase v ringu.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

   13:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   10:45

   Magazín NBA Action (29)

   11:15

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   13:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

Celý Program