Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Box Nova Sport 1

Diváci v Cardiffu viděli skvělý zápas. Joshua vyhrál v 10. kole!

Anthony Joshua
Zdroj: Profimedia

Boxer Anthony Joshua, který nabral zhruba dvě kila na svých svalech, znovu vstoupil do ringu a obhájil své pásy mistra světa. Muž, který ukončil kariéru Vladimíra Klička, se v Cardiffu střetl s Carlosem Takamem. Post světové jedničky uhájil už po desátém kole.

První kolo bylo hodně „oťukávací“. V dalším dějství se ale začaly dít věci. Joshua utrpěl zranění nosu při útoku Takama, který ho trefil hlavou. Jenže i soupeř obhájce titulu mistra světa byl zraněn. A to ve čtvrtém kole, kdy mu Anthony Joshua otevřel pravé obočí po levém háku.
 


Carlos Takam se ale nevzdával a bojoval až do samotného konce. Ustál i mnoho tvrdých úderů, cílených schválně do poraněného místa. V sedmém kole mu dokonce Joshua poranil i druhé obočí a s Takamem to nevypadalo dobře.

 


Nebylo se tak čemu divit, že před začátkem devátého kola poraněná místa kontroloval lékař, který rozhodoval o tom, jak jsou Takamova otevřená obočí moc vážně zraněná. Nechybělo moc a zápas by v tomto okamžiku skončil. Ale pokračovalo se.
 


Zápas už pak ale netrval dlouho. V desátém kole přišel předčasný konec. Carlos Takam schytal sérii nepříjemných úderů a nepůsobil jistě na nohou. Rozhodčí tak tuto show ukončil a to i přes to, že s tím Takam i 78 tisíc diváků na stadionu v Cardiffu nesouhlasili.
 


Pro krále těžké váhy Anthonyho Joshuu to bylo dvacáté vítězství v profesionálním ringu a zároveň dvacáté před limitem. Boxer z Anglie tak má doma tři mistrovské pásy organizací IBF, WBO a IBO. "Jak jste viděli, bojoval skvěle, byl to dobrý zápas. Zaslouží si moje uznání," řekl Joshua na adresu Takama po zápase v ringu.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:00 02:05

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   02:05

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:25

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:50

   Spartan race – Dolní Morava

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:15

   The Boodles 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:25

   Major League Soccer Highlights (16)

   11:50

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   13:35

   Carabao Cup 2019

   14:05

   DFB Pokal 2019

Celý Program