Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

novasport těžká váha

Joshua jde pro titul, který ještě nemá. Jenže v cestě stojí Parker

Joshua vs. Parker
Zdroj: Profimedia
Joshua vs. Parker

Těžká váha v boxu zažila v posledních letech velké zemětřesení a po pádu Vladimíra Klička nastalo krátké období bezvládí. Situaci ale vzal do svých rukavic Anthony Joshua, a tak to vypadá, že budoucnost boxu vypadá opět nadějně. Tuto sobotu dojde znovu ke sjednocení pásů šampionů, které pro sebe získá vítěz zápasu Joshua vs. Parker.

Osmadvacetiletý Angličan Anthony Joshua sbírá jedno vítězství za druhým, ale opravdovou slávu mu přinesla až výhra nad Vladimirem Kličkem. Tehdy získal tři ze čtyř nejvýznamnějších pásů šampionů těžké váhy (organizace WBA, IBF a IBO) a tuto sobotu může kolekci zkompletovat. Ve hře je totiž titul organizace WBO, který Joshuovi do sbírky chybí. Jeho držitelem je Novozélanďan Joseph Parker.


Ten ale rozhodně nebude pro Joshuu slabým soupeřem. Dosud neporažený bijec má na kontě 24 výher a žádnou porážku. Své soupeře dokázal dokonce ukončit před limitem v 18 případech. Joshua má ještě impozantnější bilanci. Ve všech svých 20 zápasech dokázal vyhrát KO a kromě tří pásů pro světového šampiona má na kontě také zlatou olympijskou medaili z her v Londýně.


Z dvanáctikolové bitvy, která je na programu tuto sobotu v Cardiffu, ale odejde neporažený jen jeden. Vítěz se zapíše do historie jako další z boxerů, který dokázal sjednotit všechny čtyři hlavní pásy. V rámci galavečera, který odvysílá v sobotu od 19:00 Nova Sport 1, bude k vidění celá řada dalších atraktivních zápasů. Za zmínku stojí především duel v těžké váze mezi Alexanderem Povětkinem a Davidem Pricem.

 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   NBA 2019

   12:30

   Cape Pioneer Trek

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Melbourne Darts Masters

   11:30

   Ligue 1 Preview (2)

   12:00

   UFC Connected (6)

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (12)

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   14:40

   Cyklomagazín (3)

Celý Program