Má to jisté

Velký úspěch! Kajakář Dostál získal stříbro na MS a kvalifikoval se na olympijské hry

Josef Dostál

Český kajakář Josef Dostál se může radovat z velkého úspěchu. Na mistrovství světa v Szegedu skončil v závodě na kilometr druhý a kromě stříbrné medaile vybojoval i účast na olympijských hrách v Tokiu 2020.

Dostál obhajoval z minulého světového šampionátu bronzovou medaili. Tentokrát si o jedno místo polepšil. Ve finále nestačil jen na domácího maďarského závodníka Bálinta Kopasza. Třetí místo bral Portugalec Fernando Pimenta.

Dalším českým posádkám se už tolik nevedlo. Bratři Petr a Martin Fuksové skončili na deblkanoi na kilometrové trati devátí a postup na olympijské hry jim tak unikl. Aby postoupili na největší sportovní událost, stačilo, aby předjeli jen jednu posádku.

Kanoista FIlip Dvořák skončil ve finále na neolympijské trati na 500 metrů šestý. Deblkajak Jan Vorel, Vilém Kukačka dojel při premiéře mezi seniory ve finále neolympijské pětistovky sedmý.