olympijské hry

Zásah, potopená. Kanoista Dostál se stal tváří oblíbené videohry

Kanoista Josef Dostál hraje hru World of Warships
Zdroj: World of Warships

Z Olympiády má již tři medaile, ale na tu zlatou stále čeká. Cílit na ní bude na letošních hrách v Tokiu, kde bude jedním z favoritů kanoistického závodu. Josef Dostál v rozhovoru mimo jiné přiznává, co je pro něj únikem z reality.

Stejně jako každý jiný úspěšný sportovec, tak i Josef Dostál regeneruje a rád si vyčistí hlavu. „Videohry jsou pro mě únikem z reality. Po tvrdém tréninku rád nechám odpočívat tělo a zaměstnám hlavu u strategických her či šachu,“ popisoval svůj volný čas osmadvacetiletý rodák z Prahy.
 

Nyní se Dostál stal tváří strategické hry World of Warships od vydatele Wargaming, která se odehrává na vodě a lidé proti sobě bojují v multiplayeru. „Musím říct, že to bylo takové vzájemné vybrání se. Líbí se mi, že je to na vodě, navíc je to strategická hra. WOWS je snadné si jí zahrát, ale sakra těžké je hru ovládnout,“ dodal Dostál s tím, co se mu líbí na hře, jejíž tváří se stal.

Následně český reprezentant, olympionik i jedna z největších nadějí na zlatý úspěch českého olympijského týmu popisovala, jak spolupráce s populární hrou vznikala. „Ze začátku jsme měli jen krátkodobou spolupráci, hru jsem vyzkoušel při relaxu na soustředěních a tehdy mě zaujala. Měl jsem teď dost našlapaný program, ale po olympiádě se na to vrhnu ještě víc,“ těší se držitel dvou stříbrných a jedné bronzové medaile z Olympijských her.
 

Josef Dostál navíc ani neodmítl možnost, že by někdy hru zkusil vysílat pro fanoušky. „Určitě budu hrát online a možná se budete moci těšit i na nějaké streamování, láká mě ten užší kontakt a zpětná vazba od fanoušků, věřím, že to bude zábava,“ pronesl Dostál na tiskové konferenci.

Proč si právě Wargaming vybral úspěšného českého kanoistu? To vysvětloval marketingový manažer World od Warships Georgios Strouthos. „Pro naši společnost bylo snadné rozhodnutí, zda spolupracovat právě s Josefem, velmi známým sportovcem z České republiky, protože pevně věříme, že sport ve společnosti hraje pozitivní roli. Navíc nás nadchla šance přispět k jeho úspěchu na nadcházejících olympijských hrách v Tokiu.“„Josef a naši hráči sdílejí vášeň pro navigaci a hlavně moře. Obdivujeme jeho oddanost fair play, což je něco, co propagujeme i v naší hře. Jménem celého týmu World of Warships bychom chtěli Josefovi popřát hodně štěstí v jeho nadcházejících výzvách a věříme, že na něj bude jeho zem pyšná,“ dodal odhodlaně Strouthos.

Tváří World of Warships se v minulosti stal například slavný herec Steven Seagal či hokejista Alexandr Ovečkin.

 

Hlavním cílem Josefa Dostála je ale zlatá medaile z Olympiády, která mu ve sbírce jako jediná chybí. „Letos mám natrénováno zatím nejvíc, co jsem kdy měl. Od začátku sezony mám najeto přes 2 tisíce kilometrů, což je o hodně víc, než jsem míval sezony předtím,“ popisuje svou tvrdou dřinu v koronavirové době Josef Dostál. „Vrcholnou formu samozřejmě ještě nemám, tu budu mít, snad, až na závodech v Tokiu,“ věří osmadvacetiletý sympatický kajakář.

Dostál dva měsíce trénoval v Kalifornie, odkud se nedávno vrátil. Přiznal, že to bylo dlouhé, ale věří, že má natrénováno a rád by získal medaili. 

Josef Dostál mimo kanoistiky a videoher přemýšlel také nad účastí v MasterChef: 
Sledujte sport i na portálu
VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

David Panuška TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Orlando City SC - Philadelphia Union

   16:00 17:45
   17:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

   20:00

   Hokej: Connor McDavid - Fenomén

   20:15

   Hokej: Sportovní originály - Tomáš Plekanec

   20:35

   NHL - akce měsíce

   20:45

   Behaj lesmi - Veľká Fatra

 • Nova Sport 2

  • Paddleboards - History, Legacy and Best Moments

   17:00 17:30
   17:30

   Line & Air - with Geraldine Fasnacht

   18:00

   Fotbal: FC Dallas - Los Angeles Galaxy

   19:45

   Kolo pro život - Dobříš

   20:00

   T - Mobile Česká Enduro Serie - Zadov

   20:10

   Sportovní originály - 180 s Karlem Sedláčkem 2

Celý program