UFC šampion

Možná jsem citlivý, ale mě to uráží. Jonese vytočily "černé" kalhoty!

Jon Jones
Zdroj: Profimedia
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 23. 6. 2020
Téma:
UFC

Zatím stále UFC šampion polotěžké váhy Jon Jones se vytočil při nákupu oblečení. V obchodu ho pohoršily kalhoty s cedulkou, na které stálo black/negro (anglický a španělský výraz pro černou barvu). Takové pojmenování považuje za rasově nespravedlivé a své rozhořčení sdílel na sociálních sítích.

Jones (26-1-1NC) se aktivně zapojil do protestů s heslem "Black Lives Matter", vyvolaných policejním zákrokem, jehož následkem zemřel černoch George Floyd. Původně Jones pomáhal v ulicích svého bydliště Albuquerque v Novém Mexiku, kde opravoval rabováním zničené budovy, a dokonce se postavil i partičce výtržníků. Teď se setkal s dalším nešvarem.

Při nakupování se svými dcerami narazil v obchodě na kalhoty, které byly pojmenované podle jejich barvy, která se shoduje s Jonesovou barvou kůže. Šampion, bojující proti rasismu, kalhoty ihned sdílel na Twitteru.


„Jsem si vědom toho, že je to pojmenování barvy, ale pořád si myslím, že volba slov je urážející. Nazvěte mě přecitlivělým, ale tohle mě dnes urazilo,“ napsal k příspěvku.
 „Rozhodli se pojmenovat ty džíny Black, Negro. Wow, podívejte se na to holky,“ říká s úžasem ve videu svým dcerám. Později celou situaci znovu na Twitteru okomentoval:


„Vím, že to zní hloupě, ale žádné jiné kalhoty takové pojmenování nenesou. Zítra se tam snad znovu zastavím a nahraju vám to.“
Jones naposledy bojoval v únoru 2020, kdy těsným výsledkem obhájil titul proti Dominiku Reyesovi (12-1). Nedávno oznámil, že se vzdává titulu a dává si pauzu, neboť se s UFC nepohodl na finančních podmínkách.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program