UFC 247

Jones zůstává UFC šampionem! Nechybělo mnoho a o titul by přišel

Téma:
MMA

Král polotěžké váhy (do 93 kg) i žebříčku napříč kategoriemi Jon „Bones“ Jones to znovu dokázal. Pojedenácté ubránil svůj titul šampiona, ale zažil nejtěžší obhajobu v kariéře. Vyzyvatel Dominik Reyes byl jen kousek od výhry.

Jones (26-1-1NC) tradičně zahájil zápas z podřepu. Od první chvíle oba zápasníci nasadili rychlé tempo a neustále se ohrožovali nebezpečnými údery. Šampion zažil v prvním kole těžké chvilky, když ho Reyes (12-1) trefil svou levačkou. Otřesený Jones zbytek kola spíše ustupoval a vyzyvatel úvodní pětiminutovku vyhrál.
 

Reyes v druhém kole pokračoval a byl o malinko aktivnější. Připsal si více úderů a Jonese několikrát tvrdě zasáhl. Šampion však využil svých zkušeností a z nepříjemných situací vždy dokázal utéct. Čekalo se, že Reyes bude mít silný začátek, a to se i potvrdilo. I po druhém kole byl lepším.

Jak se očekávalo s přibývajícími minutami se Jones začal více prosazovat, ale duel byl stále vyrovnaný. Bylo to poprvé v Reyesově kariéře, kdy vstoupil do dvou extra kol. Bylo znát, že síly ubývají na obou stranách. Neustálými útoky a bráněním se oba fighteři značně vyčerpali, ale nepřestávali s vyměňou nebezpečných úderů. Jones hledal východisko v přesunutí boje na zem, kde by měl nad vyzyvatelem výhodu, ale Dominik vždy dokázal vstát.

 

V posledních dvou kolech se představil starý dobrý Jon Jones a přebral otěže zápasu. Nicméně v závěru nepředvedl nic, čím by si vítězství pojistil. Celý svět MMA byl napnutý, jak duel dopadne. Hrozilo, že kvůli úvodní neaktivitě bude mít UFC nového šampiona. Ale nakonec se po 25 minutách rozhodčí přiklonili výsledkem 48-47, 48-47 a 49-46  k Jonovi a ten si připsal jedenáctou obhajobu. Reyes po zápase v kleci prohlásil: „Myslím, že první, druhé i třetí kolo jsem vyhrál já.“

Reyes si po kontroverzním rozhodnutí připsal první prohru, ale dosavadní největší výzvu kariéry zvládl obstojně. Ukázal pochybovačům, že jeho pozice v polotěžké váze je oprávněná. S nejlepším zápasníkem současnosti předvedl vyrovnaný boj a Jonese několikrát ohrozil. Za svůj výkon by si rozhodně zasloužil odvetu, ale historie ukázala, že Jones je ve druhých zápasech ještě lepší.


 

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   Evropská liga - podzim 2020

   10:05

   Element (431)

   10:15

   Nova Cup - Speciál

   10:25

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   03:05 05:35
   09:00

   NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   10:45

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   14:40

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

Celý program