šampion lidu

Hrdinský čin: Šampion UFC Jones se postavil partičce zahalených vandalů

David Chmátal
David Chmátal
2.6. 2020 14:13
Téma:
UFC

Zatím stále UFC šampion polotěžké váhy a papírově nejlepší zápasník planety Jon Jones se netradičně postavil na stranu zákona. Zabránil partičce vandalů, kteři ničili jeho milované město Albuquerque v Novém Mexiku. Americkému národu tak poslal jasný vzkaz.

Policie na celém území USA má plné ruce práce s protesty, vyvolané úmrtím Afroameričana George Floyda. Ten během násilného zatčení, při kterém mu policista klečel na hlavě, utrpěl zranění, kterým později podlehl.V reakci na policejní brutalitu ulicemi amerických měst řádí rozbouřený dav a demonstrace mnohdy přerůstají v rabování a ničení majetku. Tomu nemohl přihlížet UFC zápasník Jon Jones, který vzal zákon do vlastních rukou a ve svém domovském městě se postavil partě mladých vandalů.


„Dej mi ten sprej!“ opakuje Jones zahaleným mladíkům ve videu. Díky svému jednání od mladíků vybral několik sprejů a celý incident zdokumentoval. K videu přidal kritický vzkaz široké veřejnosti, ve kterém zpochybňuje probíhající rabování:


„Je to vůbec ještě o Georgeovi Floydovi? Proč sakra vy rádoby drsní teenageři ničíte naše město? Jako mladý černoch jsem taktéž frustrovaný, ale tohle není cesta. Tím jen zhoršujete už tak špatnou situaci. Jestli opravdu milujete naše město, chraňte si svůj majetek.“


Jonesova aktivita tím neskončila. Den na to se znovu vydal do ulic, kde se se svými týmovými kolegy připojil k dobrovolníkům a přiložil ruku k opravám zničených budov. I on sám je z policejního zacházení frustrovaný, nicméně ničení majetku nevidí jako řešení.

„Já s protesty souhlasím. Je dobré projevit svůj názor na hlas. Ale vandalismus není správná cesta,“ řekl v živém vysílání na sociálních sítích.

 
K Jonesovi, jakožto sportovní ikoně, vzhlíží mnoho lidí a svým chováním si zvýšil společenský kredit, který si v minulosti několikrát pošramotil.

Sám se několikrát ocitl za hranou zákona, když způsobil a ujel od autonehody, několikrát řídil pod vlivem omamných látek, a dokonce byl spojován se střelbou a nedovoleným držením zbraně.

 

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   22:05 00:50
   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • NBA - akce měsíce

   22:55 23:05
   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

   09:00

   Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

Celý program