následky

Jones ukázal, jak vypadá týden po zápase. Měsíc musí odpočívat!

Jon Jones na UFC 247
Zdroj: Profimedia
Jon Jones na UFC 247
Téma:
MMA

Šampion Jon Jones týden po své jedenácté obhajobě ukázal, jaké rány v duelu s Dominikem Reyesem utržil. Hvězdy polotěžké váhy spolu svedly pětadvacetiminutovou bitvu, ve které každá z nich inkasovala bezpočet tvrdých úderů. Naštěstí žádný z borců neutrpěl vážnější zranění a znovu zápasit budou moc už v březnu.

Jon Jones sice dokázal ubránit svůj titul proti dravému Reyesovi, avšak na UFC 247 si prošel jedním z nejtěžších zápasů kariéry. Reyes ho pořádně trápil a dokonce ho v prvním kole sundal na zem. Smrtící rány se rozdávaly na obou stranách, ale ani jeden z aktérů jim nepodlehl.
 

Jednomyslné vítězství pro krále polotěžké váhy (do 93 kg) vyvolalo vlnu kritiky. Mnozí viděli za vítěze do té doby neporaženého Dominika Reyese, ale prezident UFC Dana White upozornil, že rozhodnutí je práce sudích, nikoli fanoušků, expertů či samotných zápasníků. Jones si tak připsal cenné vítězství, které však na jeho těle zanechalo vzpomínku. Týden po zápase se modřinami pochlubil na sociálních sítích.

Po každém zápase jednotlivé bojovníky prohlíží UFC doktoři, kteří stanoví rekonvalescenční lhůtu. Oba aktéři hlavního zápasu jsou suspendováni do 10. března. Měsíční „klid na lůžku“ není s ohledem na předvedenou bitvu nic hrozného.

Ačkoli nejlepší MMA zápasník planety Jon Jones teď odpočívá, na jeho skalp si brousí zuby další dva fighteři. Polský bijec Jan Blachowicz a pětka žebříčku polotěžké váhy Corey Anderson jsou dva nejpravděpodobnější vyzyvatelé šampiona Jonese. O šanci na titulový zápas se porvou na nadcházejícím galavečeru UFC Fight Night 167.

Duel Anderson vs. Blachowicz 2 sledujte v neděli 16. února živě od 2:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

Související témata:
DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   18:55 20:55
   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

   02:10

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

Celý program