nikdy se nepoučí

Jones nebyl jen opilý! Policie odkryla detaily zadržení UFC šampiona

UFC zápasník Jon Jones
Zdroj: Profimedia
UFC zápasník Jon Jones
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 27. 3. 2020
Téma:
UFC

Opětovné překročení zákona šampionem UFC Jonem Jonesem má nové detaily. Po zveřejnění zprávy obou zasahujících policistů, se k řízení pod vlivem alkoholu a nezákonné držení zbraně přidalo i užití drog.

Nad ránem 26. března zadržela dvojice strážníků Jason Brown a Brian Johnson UFC šampiona polotěžké váhy Jona Jonese (26-1-1NC). MMA zápasník sice již opustil vazbu, avšak po zveřejnění policejní zprávy nabývá jeho případ nových rozměrů.
 

Jason Brown přijel na místo činu kvůli zaslechnutí výstřelu. Přivolaný Brian Johnson zadržel Jonese poté, co neprošel alkoholovým testem. „Strážníci si všimli černého terénního vozu a dvou přítomných bezdomovců. Motor byl nastartovaný. Brown oslovil řidiče Jonathana Jonese. Řidič prý žádný výstřel neslyšel. Jones neprošel testem na požití alkoholu. Měl krví zalité oči a silně z něj táhl alkohol,“ stojí v policejní zprávě.

První namístě byl Brown. Navázal s opilým Jonesem kontakt a pod sedadlem našel rozpitou láhev 40% mezcalu značky Recuerdo a v autě nalezl i střelnou zbraň. Kromě alkoholu však zahlédl i stopy drog. „Také jsem si všiml, že objekt má na svém oblečení a v klíně kusy zelených lístečku, odpovídající marihuaně,“ stojí ve zprávě strážníka Browna.

Není to poprvé, co Jones překročil zákon. Na šampiona UFC a někoho, kdo by měl jít příkladem, se na druhé straně ocitá až moc často. Jeho prohřešky mu několikrát zpomalily kariéru a na odkaz MMA legendy vrhají nepěkný stín. Většinu škraloupů způsobil coby řidič vozidla.
 

Výčet z historie dopravních prohřešků Jona „Bonese“ Jonese:

12. prosince 2008 – Po prvním UFC zápase ztratil kontrolu nad vozem, kde seděla i jeho přítelkyně. Naboural do dvou zaparkovaných aut.

18. leden 2009 – Špatně odbočil a ohrozil ostatní účastníky provozu. Naboural jedno auto.

24. listopadu 2011 – Jones řídil vůz Bentley, který dostal od UFC, s propadnutým řidičským průkazem. Policie ho našla, jak driftuje na parkovišti před pánským klubem.

19. květen 2012 – Jones zadržen a vzat do vazby za naboření telefonní budky a ohrožení života dvou pasažérů. Odmítl test na drogy a alkohol. Za přestupek si vysloužil 6měsiční zákaz řízení.

27. duben 2015 – Jones svým vozem Bentley naboural vozidlo, ve kterém seděla těhotná žena. Od autonehody utekl. Později se však přiznal. Byl mu odebrán titul za porušení kodexu atleta.

Leden 2016 – Zadržen za řízení bez řidičského průkazu, registrace vozidla a pojištění. Vysloužil si veřejně prospěšné práce.

Březen 2016 – Zadržen za účast na pouličních závodech.

26. března 2020 – Zadržen za držení zbraně, jízdu pod vlivem, užití omamných látek a absenci pojištění.
 

Ačkoli Jones tvrdil, že je historie za ním a soustředí se na naplnění svého odkazu nejlepšího MMA zápasníka světa, opět selhal. Navíc porušil zákaz vycházení, který sám svým fanouškům připomínal. Případ se vyšetřuje a v případě, že se potvrdí, že Jones opravdu střílel na veřejnosti, může to znamenat i konec kariéry.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   18:05 20:05
   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

   21:35

   NHL: Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens

   23:35

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   19:00 20:15
   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

   22:05

   World Darts Championship 2018

   00:00

   Sportovní originály - 180 s Johnem Hendersonem

Celý program