velká gratulace

Jonáš Forejtek se stal vítězem juniorky na tenisovém US Open!

Jonáš Forejtek
Zdroj: Twitter

Jonáš Forejtek se stal vítězem juniorského turnaje na grandslamovém US Open. Mladý český daviscupový reprezentant porazil ve finále Američana Emilia Navu ve třech setech 6:7, 6:0 a 6:2.

Forejtek byl nasazenou čtyřkou turnaje a zápas pro něj začal smolně, když první set ztratil v tiebreaku poměrem 4:7. Od druhé sady ale jasně dominoval a svému americkému soupeři ve druhém setu nepovolil ani game a zapsal kanára. V rozhodujícím třetím dějství sebral svému soupeři servis za stavu 1:1 a druhá brejk přidal při skóre 4:2. Při vlastním podání pak český tenista proměnil svůj druhý mečbol.

Osmnáctiletý Forejtek získal svůj třetí letošní grandslamový titul mezi juniory, triumf v New Yorku byl ale prvním ale ve dvouhře. Předchozí dva získal na Australian Open a ve Wimbledou ve čtyřhrách pokaždé s jiným spoluhráčem. V Melbourne s Daliborem Svrčinou a v Londýně s Jiřím Lehečkou.