Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ufc 235 řežba v las vegas

Jon Jones zničil Smithe a dál je šampionem, Lawler se zlobí

Jon Jones a Anthony Smith
Zdroj: Profimedia
Jon Jones a Anthony Smith

Galavečer UFC 235 v Las Vegas potvrdil nadvládu Jona Jonese. Vyzyvatel Anthony Smith schytal spoustu úderů, hodně vydržel, ale jednoduše neměl šanci.

Jon Jones byl prostě pánem situace. Ač se Anthonyho Smithe obecně moc nečekalo, byl i tak jeho výkon zklamáním. Nejvíce šancí se mu dávalo v úvodních kolech, a když ta skončila, šly šance prudce dolů. Jones předvedl svou již klasickou dominanci a Smitha postupně rozebíral. Kopy na hlavu, na žebra, na lýtka nebo i kolena na stehna. Jones systematicky svého soupeře ničil celých pět kol. 

V jednom momentu ale nastala kontroverze. Jones trefil Smitha kolenem do hlavy, což mohlo znamenat i diskvalifikaci. Nakonec se poprvé v historii se odebíraly 2 body za faul. I přesto Jones vítězství s přehledem uhájil a nakonec rivalovi složil poctu. „Byl jako terminátor, přijímal všechny moje údery a ještě se mě během zápasu ptal, jestli to je všechno co mám. Právem se mu říká lví srdce,“ glosoval po zápase Jon Jones na adresu Anthonyho Smithe.

Show odstartovala šokem. Po dvou debaklech s TJem Dillashawem se chtěl motivovaný Cody Garbrandt představit v plné parádě a znovu divákům ukázat, že v jeho rukách je stále ten dynamit. Pedro Munhoz se však nechtěl dát zadarmo a výzvu si v oktagonu zatančit mile rád přijal. Zápas rozhodla přestřelka úderů, v níž Pedro poslal jeden přímý úder a Cody šel k zemi. To znamenalo konec. Bývalý šampion tak má 3 prohry v řadě na K.O. a čeká ho velmi trnitá cesta zpět na vrchol.


Kromě úvodního šoku pak diváky čekal také jeden kontroverzní moment. Ben Askren konečně vstoupil na půdu UFC a čelil veteránovi Robbiemu Lawlerovi. Ben chtěl od začátku přesunout boj na zem, ale Robbie byl zásadně proti. Lawler Bena hodil přes hlavu a následně na zemi mu přidal několik tvrdých úderů. Jenže Askren to jako zázrakem přežil a natolik se vzpamatoval, že za malou chvíli nasadil Robbiemu bulldog choke. Bylo to velmi rychlé, Robbiemu spadla ruka a sudí Herb Dean zápas ukončil. O sekundu později však Robbie vyskočil a signalizoval, že je v pohodě. Existuje i záběr, kde Robbie dává palec nahoru na znamení, že je v pořádku. Zápas však skončil a za sebou nechává hořkou pachuť kontroverze.
Tyron Woodley se chtěl stát nejlepším zápasníkem welteru a překonat George St. Pierra. Čekal ho další vyzyvatel se spoustou řečí, nic co by předtím nezažil. Jenže když řeči skončily a nastal čas činů, všichni se pořádně divili. Kamaru Usman se chopil šance všema deseti, od prvního momentu tlačil na Woodleyho a všem předváděl, že jeho styl sice nepatří možná mezi ty divácky atraktivní, ale že je velmi účinný.
Něco bylo ovšem špatně, Tyron vypadal už v prvním kole zlomený fyzicky i psychicky. Diváci sledovali prapodivný zápas, kde Usman dominoval, ale na druhé straně byl odevzdaný soupeř.

Ze strany Woodleyho nepřišla žádná zásadní akce a tak skončila jeho nadvláda. Naopak Afrika může slavit, protože Kamaru, původem z Nigérie, se stal prvním UFC šampionem z kontinentu.
 

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:30 18:35

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   18:35

   Glemmride 2019

   19:05

   Wild and Young - Kayak Portrait Adiran Mattern

   19:30

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   Moto GP - VC Velké Británie (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • 17:25 19:10

   Fotbal: Orlando City SC - Atlanta United FC

   19:10

   Czech Open 2019

   19:25

   Ligue 1 Preview (3)

   19:55

   Fotbal: Dijon FCO - Girondins Bordeaux

   22:00

   Cyklomagazín (3)

   22:15

   KITE LIFE (3)

Celý Program