jméno odhaleno

Jiří Procházka zná soupeře pro svou premiéru v UFC!

Václav Trousil
Václav Trousil
Publikováno 21. 4. 2020
Téma:
UFC

Jméno soupeře pro Jiřího Procházku v jeho UFC premiéře je odhaleno. Český samuraj se utká s šestkou polotěžké váhy Švýcarem Volkanem Oezdemirem. Měli by zápasit v srpnu na galavečeru v irském Dublinu. Destinaci ale může situace kolem koronaviru změnit.

Už v rozhovoru pro televizi NOVA Procházka naznačil, že by mohl zápasit během letních prázdnin. Tehdy ale ještě nechtěl prozradit jméno soupeře, protože se obával, že vzhledem k současné situaci se vše může ještě změnit. 

Nicméně v rozhovoru pro MMA Junkie Švýcar Volkan Oezdemir "práskl", že ho čeká souboj právě s Procházkou. "Nabídli mi Jiřího a já jsem zápas s ním přijal," řekl třicetiletý Švýcar, který má bilanci 17 výher a 4 proher. 

V UFC Oezdemir absolvoval 8 zápasů s bilancí 5 výher a 3 porážek. Pro Procházku to bude UFC premiéra. Český fighter s nejlepší organizací bojových sportů podepsal smlouvu v lednu na šest zápasů. Utkat by se měli v srpnu na UFC Fight Night v Dublinu (15. srpen). Vzhledem k pandemii koronaviru ale není vyloučené, že by se přesunuli na bojový ostrov, který šéf UFC Dana White má pro své zápasníky pronajatý.

Tato myšlenka se líbí oběma zápasníkům. "Bojový ostrov zní úžasně," řekl Oezdemir. 

"Cestu na Zápasnický ostrov à la Mortal Kombat bych uvítal. Byla by to pro mě neskutečná čest. V takovém prostředí zápasit je sen snad každého zápasníka, co má boj v krvi," pravil zase Procházka.


Procházkovi se přitom nabízel soupeř ještě zvučnějšího jména. Organizace UFC nabídla českému fighterovi i duel s Thiagem Santosem, který je v kategorii druhým vyzyvatelem.  To ale Procházkův tým odmítl. Souhlasil ale, že půjde proti Volkanovi Oezdemirovi. „Thiago Santos by byl příliš velký krok pro debut,“ vysvětlil Procházkův manažer a trenér Martin Karaivanov.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Silk Way Rally

   17:30 18:00
   18:00

   Odpolední sportovní noviny

   18:05

   NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   17:00 18:45
   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

Celý program