Hodnocení trenéra

Jílek po dalším krachu Sparty: Zklamali jsme v útoku!

Zase ztratili. Fotbalisté Sparty ve 13. kole Fortuna ligy jen remizovali na hřišti Teplic 1:1 a ze sedmé pozice ztrácí na vedoucí Slavii už sedmnáct bodů. Popáté v sezoně navíc inkasovali gól v posledních deseti minutách.

Trápí se. Ani po reprezentační přestávce nepřišlo výsledkové zlepšení. Sparťané sice po šťastném gólu Kayi vedli Na Stínadlech 1:0, ale v 89. minutě srovnal při tlaku domácích útočník Jakub Řezníček.

„Myslím si, že to může zčásti korespondovat se strachem o výsledek. Ve chvíli, kdy jsme v jednobrankovém vedení, tak si možná tolik nevěříme, abychom utkání dohráli. Soupeř to hodně zjednoduší a nakonec to skončí většinou brankou. Tentokrát je to bolestivější o to, že jsme inkasovali po standardce. Byť jsme sami skórovali po standartní situaci,“ hodnotil kouč Letenských Václav Jílek.

Sparta měla na severu Čech převahu, v góly ji však přetavit nedokázala, takže si odvezla pouze bod. „Myslím si, že to je rozhodující faktor utkání. Nesmyslím si, že by to bylo špatné utkání.

Byla dobrá atmosféra, soupeř hrál agresivně. Bylo to běhavé utkání. Věděli jsme, že to bude složité. Terén nebyl ideální. Na druhou stranu, Plavšič měl šanci v prvním poločase šanci, Kanga tisíciprocentní šanci. Ve druhém poločase Kozák a Tetteh. To jsou situace, které po brance volají. Přičítám to tomu, že jsme nebyli produktivní,“ našel hlavní příčinu neúspěchu Jílek.

„Hra nebyla tak špatná, ale ve finální fázi jsme zklamali,“ dodal trenér Sparty. Letenští jsou tak nadále sedmí a na první Slavii mají propastnou ztrátu sedmnácti bodů. V příštím kole přivítají na Letné v malém pražském derby Bohemians 1905.