volejbal tradiční trofej

Jihostroj opět vyhrál Český pohár. Šestý triumf získal jednoznačné

Jihostroj České Budějovice

Volejbalisté Českých Budějovic vyhráli po osmi letech Český pohár. Vedoucí tým extraligy si ve finále v Kutné Hoře poradil s Kladnem 3:0 po setech 25:20, 25:22 a 25:16. Slaví pošesté v historii.

V semifinále vydřel Jihostroj postup v pěti setech přes Liberec a ve finále soustředěným výkonem zničil Kladno. Šestnácti body se na výhře podílel univerzál Filip Křesťan, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Předloni Křesťan vyhrál pohár s Kladnem a nyní se radoval v dresu Budějovic. „Možná to není intenzivní jako předloni, ale každá medaile se počítá. Málokdo má doma dvě pohárové výhry,“ řekl jednatřicetiletý hráč.

V první setu odskočili volejbalisté Českých Budějovic při podání blokaře Macha do vedení 17:13 a náskok navýšili na konečných pět bodů. „Zaostávali jsme v útoku, moc jsme se neprosazovali. Musíme být odvážnější,“ řekl kladenský kapitán Tomáš Hýský.

I ve druhé sadě se skóre přelévalo na obě strany a Budějovice zvládly lépe koncovku, v které prohrávaly 16:18, ale otočily na 23:19. „Trpělivě čekáme na jejich chyby a to se nám daří,“ řekl Křesťan po zisku druhého setu. Ve třetím Budějovice dominovaly od stavu 12:12 a získaly první pohárový triumf od roku 2011.

„Byli jsme prostě horší. V prvních dvou setech jsem se zarazili v jednom postavení a třetí už byl v moci Jihostroje,“ řekl trenér Kladna Milan Fortuník.