Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

házená naletěl finančnímu poradci

Jícha chce z Kielu do Barcelony! Nejen kvůli dluhům, tvrdí

Filip Jícha
Zdroj: isifa.com
Filip Jícha

Nejlepší český házenkář Filip Jícha chce opustit Kiel. Podle vlastních slov zvažuje přestup do Barcelony a svůj dosavadní klub už požádal o uvolnění. Zároveň však popřel informace německého tisku, že je to jen kvůli dluhům, které má z minulosti.

Kapitán české reprezentace přiznal, že před několika lety naletěl podvodníkovi s nemovitostmi a vzniklé finanční problémy se s ním táhnou dodnes. Původně sice plánoval ukončit kariéru v Kielu, teď ale zvažuje nabídku Barcelony, kde by odehrál míň zápasů za lepší peníze. Kiel ještě nerozhodl, jestli ho pustí.

 

"Do téhle situace jsem se nechtěl dostat. Chtěl jsem v klubu, který mám tak rád, ukončit kariéru," uvedl pro regionální deník Kieler Nachrichten. "Můžu říct, že jsem pořádal klub, aby mě prodal do Barcelony," přiznal házenkář.

 

Ten se rozpovídal o svých problémech a musel se přitom vrátit o několik let zpátky: "Když jsem přišel v roce 2006 ze Švýcarska do TBV Lemgo, spolehl jsem se na finančního poradce a stejně jako řada dalších bundesligových hráčů jsem investoval hodně peněz do nemovitostí. Byl jsem mladý, naivní a neuměl jsem německy," sype si popel na hlavu třiatřicetiletý sportovec.

 

Jícha s Kielem potřetí Ligu mistrů nevyhrál. Čtěte ZDE!

 

Jícha se sice postupem času dostal z nejhoršího, nicméně stále musí na řešení svých starostí vynakládat přibližně 40 procent platu. Popřel však, že jeho přání odejít do Barcelony souvisí jen s dluhy z minulosti.

 

Filip Jícha prožil v Kielu nejlepší léta své úspěšné kariéry. S klubem sedmkrát slavil titul německých mistrů, v letech 2010 a 2012 se navíc radoval i z výhry v Lize mistrů. Úspěchy mu vynesly i ocenění pro nejlepšího světového házenkáře roku 2010.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:15 14:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto3)

   14:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto GP)

   15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto2)

   16:00

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   16:30

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Cyklomagazín (4)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   Manchester United - FC Astana

   14:45

   KITE LIFE (5)

   15:00

   Kart Grand Prix Le Mans

   15:25

   Cliff Diving World Series – Španělsko

   16:40

   Cyklomagazín (4)

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (17)

Celý Program