Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

moto gp tisková konference

Jezdec MotoGP Karel Abraham odhalil novou motorku na sezonu

Do královské kubatury Mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP se po roční přestávce strávené v seriálu superbiků vrací Karel Abraham. Na startovní rošt se v barvách Pull&Bear Aspar Team poprvé postaví 26. března v Kataru. Ve středu 1. března v 10:00 odhalil před zraky novinářů svůj nový závodní stroj Ducati Desmosedici GP15.

Abraham za sebou má dvoje předsezónní testování v Malajsii a Austrálii. „Testy byly fakt super, byl jsem sám překvapený, jak dobře to šlo. Zkoušeli jsme spoustu nastavení, ale obecně musím říct, že motorka zatím funguje bez problémů,“ pochvaluje si Abraham průběh testů.

 

V Sepangu a na Phillip Island odkroužil dohromady 158 testovacích kol. „Měli jsme na každý den nastavený cíl, kterého bychom rádi dosáhli. Je příjemné, že se nám ho vždycky daří ještě o pár desetin překonat,“ doplňuje Abraham. Vydařený byl především druhý testovací den v Austrálii, kdy Karel Abraham skončil na třináctém místě.

 

GALERIE: Odhalení nové motorky Karla Abrahama

1
/
14
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Odhalení nové motorky Karla Abrahama - 5Pro Karla Abrahama bude následující sezóna šestou, kterou stráví v MotoGP. Poprvé ji absolvuje v jiném než domácím týmu. „Mám kolem sebe nové lidi, ale s některými z nich už jsem v minulosti spolupracoval, takže do úplně neznámého prostředí jsem nešel. V Asparu se sešla velmi schopná parta a všechno zatím funguje perfektně,“ tvrdí Abraham. Konkrétní cíle si před sezónou dávat nechce: „Když v týmu panuje správná atmosféra, tak i výsledky bývají dobré. Ale přesné umístění se těžko odhaduje. Momentálně můžu říct, že budu rád, když budeme pravidelně sbírat body,“ dodává Abraham.

 

Nový závodní stroj Karla Abrahama


Ducati Desmosedici GP15
Motor: Kapalinou chlazený čtyřtaktní čtyřválec se čtyřmi ventily na válec
Maximální výkon: přes 250 hp
Maximální rychlost: přes 350 km/h
Suchá hmotnost: 157 kg

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 19:15 19:45

   Rychlá kola (11)

   19:45

   Off-road Maraton (7)

   20:10

   Truck Racing Magazine (10)

   20:30

   Czech rally - Speciál

   20:50

   Večerní sportovní noviny

   21:00

   MotoGP – FIM Awards Ceremony 2019

 • Nova Sport 2

  • 18:05 20:05

   NBA: Chicago Bulls - Brooklyn Nets

   20:05

   Grand Slam of Darts 2019

   22:00

   Truck Racing Magazine (10)

   22:20

   Czech rally - Speciál

   22:45

   NHL: Vancouver Canucks - Colorado Avalanche

   00:30

   UFC Reloaded (2)

Celý Program