Lvice končí?

Jestli skončí, zabiju ji, reagoval White na odchod dvojnásobné šampionky

Amanda Nunes, UFC 245
Zdroj: Profimedia
David Chmátal
David Chmátal
18.6. 2020 16:12
Téma:
UFC

Nejlepší MMA zápasnice současnosti Amanda „Lvice“ Nunesová, krátce po obhajobě jednoho ze svých titulů, naznačila možnost ukončení kariéry. Když se o jejích plánech dozvěděl prezident UFC Dana White, pořádně se vytočil.

Šampionka bantamové (do 61.2 kg) i pérové (do 66 kg) váhy neohroženě sedí na trůnu ženského MMA. V kariéře dosáhla všeho, co jen bylo možné a začíná přemýšlet o životě mimo klec. V brazilské TV show Esporte Espetacular otevřeně promluvila o svých pocitech.
„Dosáhla jsem všechno, co jsem chtěla. Jsem šťastná a můžu svůj život posunout o krok dál. Pustit se do něčeho nového. Dospěla jsem do momentu, kdy můžu dál zápasit, ale zároveň i ukončit kariéru,“ řekla Nunesová.

V kariéře toho dosáhla skutečně mnoho. Porazila soupeřky jako Holly Holmovou, Cris Cyborg či Rondu Rouseyovou. V současnosti má za sebou sérii jedenácti vítězství a osm titulových obhajob.

 

„Není tu další výzva, která by čekala na překonání. Síň slávy mě jistě nemine. Kdybych se teď rozhodla skončit, UFC mě jistě podpoří,“ pokračovala.Když se o novince dozvěděl Dana White, podporou přímo neoplýval. Zápasníky, kteří hrozí ukončením kariéry, většinou podporuje, ale v případě Nunesové to vidí jinak.„Zabiju ji,“
smál se Dana White, když komentoval možný odchod nejlepší zápasnice, jakou kdy v UFC měl. A ve stejném duchu pokračoval: „Zrovna jsme probírali, že pérovou váhu oživíme a postavíme ji pro ni. A ona chce ukončit kariéru?“
 

„Její ukončení kariéry mě vytáčí. Vždy říkám, pokud někdo chce skončit, tak by měl. Ale to není ta situace. Vypořádávám se se zápasníky, co si stěžují na finanční podmínky a do toho přijde zápasnice, která může bojovat ještě hodně dlouho, a chce ukončit kariéru,“ pokračoval White.


Kdyby dvojnásobná šampionka skončila, v UFC by se ocitly čtyři kategorie bez krále/královny. Nedávno totiž pověsil rukavice i své tituly na hřebík Henry Cejudo. A aby toho nebylo málo, odpočinkem hrozí i držitel titulu polotěžké váhy (do 93 kg) Jon „Bones“ Jones.Nunesová na záčátku června na UFC 250 přepsala historii. Jako první se jí podařilo obhájit tituly ve dvou váhových kategoriích. Následně oznámila, že si hodlá na chvíli odpočinout a soustředit se na příchod dcery, kterou očekává se svou partnerkou Ninou Ansaroffovou.


Zda odpočinek přeroste v definitivní konec kariéry, či zda se Lvice do klece vrátí, ukáže až čas. V takovém případě vyvstává otázka, kdo by pro ni byl rovnocennou soupeřkou.


Další galavečer UFC Fight Night: Blaydes vs. Volkov sledujte 21. června živě od 2:00 ráno na Nova Sport 2 a VOYO.


 

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   10:25 12:30
   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

   14:45

   Sokolský běh republiky

   15:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   16:45

   Fotbal: FC Spartak Trnava - MFK Skalica

 • Nova Sport 2

  • NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   10:45 12:25
   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

   15:30

   Czech rally 2020 (7)

Celý program