kousek od medaile

Jen těsně za bednou! Českým běžkařům unikla o setiny medaile ze SP

7.2. 2021 15:56

Čeští běžci na lyžích Michal Novák a Luděk Šeller atakovali při Světovém poháru ve švédském Ulricehammu pozice na stupních vítězů. Nakonec je ale z toho po těsném finiši jen čtvrté místo. Dařilo se i ženám, které skončily šesté.

Novák s Šellerem mohli zajistit českému běžkařskému týmu první medaili ze Světového poháru, ale k vysněnému bronzu Novákovi ve finiši chyběly centimetry.

O pořadí devátého muže ze sobotního sprintu a švédského závodníka Häggströma rozhodoval fotofiniš a Švédové nakonec byli rychlejší o dvě setiny sekundy. Za vítěznou Itálií Češi zaostali pouze o 1.63 sekundy.

Ve sprintu dvojic se dařilo také ženskému duu – Kateřině Razýmové a Kateřině Janatové, které skončily šesté. Ženský závod opanovaly Slovinky, Češky na ně ztratily 1.37 sekundy.