Navzdory osudu MMA

Jednoruký MMA zápasník je jen krůček od UFC! Dokáže to?

Nick Newell
Zdroj: MMA Fighting

Dostat se do UFC je pro mnohé zápasníky životním snem. Někteří mají přirozený dar, někteří do tohoto sportu věnují neskutečnou porci úsilí, ale ani to občas nestačí, aby se každý dostal do nejprestižnější MMA organizace na světě. Poté je tu ovšem příběh Nicka Newella. Jeho cesta je doslova neuvěřitelná a nyní je jen malý kousek od toho, aby celému světu dokázal, že pokud máte sen, neexistují limity!

Nick Newell je jméno, které možná mnohým doposud nic neříká. Za pár měsíců tomu může být však naopak, protože jeho příběh zaslouží velkou pozornost.

Nick se narodil se zčásti amputovanou levou rukou, tento hendikep mu ovšem nezabránil v cestě bojovníka. Rozhodl se zápasit mezi ostatními zápasníky bez jakéhokoliv postižení, tedy na té nejvyšší úrovni.

Ve své dočasné kariéře dosáhl obdivuhodného rekordu 14-1, z čehož jediná prohra přišla od současného UFC zápasníka v TOP 10 Justina Gaethjeho. Své zápasy navíc ve většině případů ukončuje před limitem, díky nejrůznějším submisím, kde se se svým hendikepem naučil skvěle pracovat.


Po více než dvouleté pauze se rozhodl vrátit do klece a dále pracovat na cestě do UFC. Tento týden se sešel se samotným prezidentem organizace Danou Whitem. Vyjednávaní šlo podle obou stran nad míru dobře a Nick dostal šanci zápasit v show Tuesday Night Contender Series již toto léto.

Jedná se o koncept, kdy vedení UFC sleduje a současná pořádá zápasy s talenty. Pokud jejich výkon ohromí, je jim rovnou nabídnuta smlouva. Nick je tedy doslova jeden zápas od UFC!

"Chci poděkovat Danu Whiteovi, Seanu Shelbymu a Mickovi Maynardovi za to, že ve mně věřili a udělili mi tuto šanci. Stále však musím nastoupit do zápasu a doručit kýžený výsledek. Jsem vděčný za tuto šanci!“ dodal Nick toto pondělí v show Ariela Helwaniho.
 

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:35 06:30

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   13:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

Celý Program