Aktualizováno 17.6. 2016 14:12
ufc česká hvězda

Jediný Čech v UFC Pešta zná příštího soupeře! Koho vyzve?

Viktor Pešta se připravuje v San Diegu - 4
Zdroj: Nova Sport
Viktor Pešta se připravuje v San Diegu

Viktor Pešta se do světoznámého oktagonu vrátí 7. srpna na akci UFC Fight Night, kde bude hlavním tahákem souboj Rodríguez vs. Caceres.

Skoro rok uplynul od posledního vystoupení Viktora Pešty v nejznámější a nejkvalitnější zápasnické organizaci UFC. Jediný Čech, který se prosadil mezi smetánku MMA, se naposledy představil 4. října na akci UFC 192 v Houstonu, kde podlehl domácímu Derricku Lewisovi.Jeho soupeř od té doby nasbíral dvě výhry KO a posunul se v žebříčku do TOP 15. To Pešta mezitím doléčil všechny šrámy a čekal, jakého soupeře mu UFC vybere pro jeho čtvrtý zápas. To jméno zní Marcin Tybura. „Tak je to oficiální, budu bojovat 7. srpna v Salt Lake City,“ potvrdil Pešta na svém facebookovém profilu.

Viktor Pešta se připravuje v San Diegu - 2
Zdroj: Nova Sport Viktor Pešta se připravuje v San Diegu

 


A kdo že je jeho soupeř? Jméno Marcin Tybura není za mořem zatím moc známé, ale na Starém kontinentu patří tento polský fighter mezi absolutní špičku. V nejprestižnější evropské organizaci M-1 absolvoval osm zápasů a sedm z nich vyhrál. Jeho celková bilance činí 13 výher a 4 porážky.V UFC zatím odbouchal pouze jediný zápas, když v Záhřebu podlehl jednoznačně na body Timothy Johnsonovi. Podle neoficiálního žebříčku odborného serveru Fightmatrix.com patří Tyburovi, který trénuje v Polsku s Janem Blachowiczem a Mariuszem Pudzianowským, v těžké váze 28. místo, Pešta figuruje na 44. příčce.Český zápasník tak do bitvy půjde jako mírný outsider, výhodu ale rozhodně bude mít ve zkušenostech – v UFC už totiž absolvoval tři duely. Zápas by měl být zajímavý i tím, že oba borci jsou velmi kvalitní na zemi a právě to je zbraň, na kterou Pešta spoléhá. Tybura vyhrál submisí šest duelů ve své kariéře, Pešta čtyři. Dokáže mu Viktor vnutit svůj styl boje a připíše si druhou výhru v UFC? Odpověď se dozvíme už 7.srpna!


Akci UFC Fight Night - Rodriguez vs. Caceres můžete sledovat v přímém přenosu na NOVA Sport 2 a VOYO.

TN.cz