Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

IndyCar Kvalifikace

Jediná žena ve startovním poli v kvalifikaci havarovala. VIDEO

Pippa Mannová se chystá ke kvalifikačnímu pokusu
Zdroj: Profimedia
Pippa Mannová se chystá ke kvalifikačnímu pokusu

Sobotní kvalifikace určila, kteří piloti se poperou v neděli o pole position, místa v prvních třech řadách na roštu, pořádný přiděl mistrovských bodů a také téměř dva a půl milionu korun. Mezi devítkou nejrychlejších pilotů, kteří se v neděli utkají o pole position, určitě nebudou Max Chilton a Pippa Mannová, kteří své vozy v sobotu rozbili.

Jako první se z kvalifikace vyoutoval Chilton. Povedlo se mu to před jejím samotným začátkem v závěrečném tréninku, kde Chilton bez cizího zavinění skončil ve zdi. Poslední příležitost potrénovat využilo 21 jezdců a nejlepší čas zajel nováček Rossi. Výsledky 6. tréninku najdete ZDE.

 

Během svého kvalifikačního pokusu havarovala také britská závodnice Pippa Mannová, jediná žena přihlášená do letošního závodu. Mannová nad svým vozem ztratila kontrolu, nejprve lehce pravým předním kolem zavadila o bariéru, do které pak plnou silou vrazila pravou částí zádě. Nakonec vůz ještě po trati doklouzal na vnitřní bariéru a přišel další poměrně silný náraz. Stejně jako předtím Chilton i Mannová vyvázla z nehody nezraněná.

 

Pro oba piloty to naštěstí mnoho neznamená. Přihlášeno je totiž právě 33 jezdců, což je tradiční počet startujících v závodě 500 mil Indianapolis, takže jim nehrozí, že by závod zmeškali. V neděli se jen kvalifikují na některé z míst 10. až 33. na startovním roštu,

 

Nehoda Maxe Chiltona:

 

Sobotní kvalifikace totiž rozhodla hlavně o tom, kterých devět jezdců si to v neděli rozdá o pole position a ostatní místa v prvních třech řadách. Ti ostatní znovu zabojují o místa na startovním roštu mimo první tři řady.

 

 

O pole position se v neděli utkají James Hinchcliffe, Ryan Hunter-Reay, WIll Power, Hélio Castrones, Townsend Bell, Josef Newgarden, Mikhail Aleshin, Simon Pagenaud a Carlos Muňoz. Hlavně jméno Hinchcliffea skloňují média nahlas. Ten totiž vloni během příprav na slavný závod havaroval a sezóna pro něj tehdy skončila.

 

Nehoda Pippy Mannové: 

Všechny časy ze soboty INDYCAR vymazala. Piloti bojující jak o pole position, tak i o zbylá místa na roštu, budou muset absolvovat ještě jeden měřený pokus. V tom prvním překvapil všechny tým Sama Schmidta. Menší stáj do finálového střetu dostala dva vozy. Zcela naopak chyběl silný tým Chipa Ganassiho. Loni pozdější šampion IndyCar Series Scott Dixon přitom kvalifikaci vyhrál. O pole position nebude bojovat ani loňský vítěz závodu Juan Pablo Montoya. Výsledky sobotní kvalifikace jsou k dispozici ZDE.

 

Vítěz kvalifikace si kromě trofeje přijde na více jak 40 mistrovských bodů a odměnu ve výši 100 tisíc amerických dolarů (2,4 miliony korun). O tom, kdo to bude, se rozhodne v neděli. Závod pak začíná přesně za týden, v neděli 29. května. Přenos vám přineseme na kanále Nova Sport 2, začíná už v 17:20.
 

vbo TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:15 01:15

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   01:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

 • Nova Sport 2

  • 22:00 23:40

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   23:40

   Major League Soccer Highlights (12)

   00:10

   Premier League Darts 2019

   02:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   08:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:45

   Major League Soccer Highlights (12)

Celý Program