PUBG banuje cheatery

Jeden a půl milionu spravedlnosti: PUBG Mobile se s podvodníky nemazlí

pubg uvod
Zdroj: https://www.instagram.com/pubgmobile/
Jezharra
Tereza Kodýtková
16.12. 2020 7:40
Téma:

PlayerUnknown‘s Battlegrounds je online multiplayerová hra typu battle royale, kterou si příznivci esportu oblíbili natolik, že na ní mají specializované sestavy i ty nejznámější esportové celky světa jako Team Liquid či Faze Clan. PUBG Mobile představuje alternativní verzi této hry, uzpůsobenou k hraní na chytrých telefonech. A právě v ní se hráčům podařilo najít bezpečnostní skulinky v takové míře, že výrobce musel začátkem prosince znemožnit přístup k neuvěřitelnému počtu 1,498,044 uživatelských účtů.

Je to jako u klasických sportů – někteří hráči prostě nehrají fér. V elektronickém sportu si podvodníci mohou výhody zajistit různými způsoby, které většinou zahrnují manipulaci přímo s herním kódem za pomoci nelegálních programů.

Například ve hrách, ve kterých je třeba před střílením zamířit na nepřítele, jsou velmi populární podvody s programy, které toto zaměřování provádí místo hráče. Ten potom nemusí oplývat kdovíjakým esportovým umem, aby nad svými protivníky zvítězil.

Programy, které jsou takto uzpůsobené k podvádění při hraní, často navíc i „vidí“ skrze neprohlédnutelné překážky a porazit uživatele, kteří je používají, je tak často až nereálné.

Podle vydavatelů hry Tencent Games to byly právě samozaměřovací programy, které tvořily největší část prosincových podvodů v PUBG Mobile. Přibližně čtvrtina hráčů pak využívala jiný nelegální program, který jim dovoloval vidět skrze překážky. 16 % hráčů si upravilo rychlost své postavy a 10 % z nich si posílilo zbraně.

Zajímavé je, že v případě PUBG Mobile byli podvodníci zachyceni na všech hráčských úrovních. Na nejnižší příčce Bronze sice používalo podvodný software nejvíce z potrestaných hráčů, některé z účtů, které byly začátkem prosince zmrazeny, ovšem pocházely i z té nejvyšší interní herní ligy, Conqueror.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

   18:35 21:15
   21:15

   Večerní sportovní noviny

   21:20

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   21:30

   Czech rally 2020 (7)

   22:05

   NHL: Calgary Flames - Toronto Maple Leafs

   00:45

   Element (431)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Indiana Pacers - Toronto Raptors

   19:05 21:35
   21:35

   NBA: Brooklyn Nets - Miami Heat

   23:35

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   00:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   01:45

   Fotbal: RC Lens - OGC Nice

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Angers SCO

Celý program