je úžasná japan open

Je ve finále! Siniaková uchvátila Tokio a zahraje si o první titul

Katerina Siniakova
Zdroj: facebook.com

Tenistka Kateřina Siniaková dotáhla své úspěšné tažení turnajem v Tokiu až do finále. Po vítězství nad šestou nasazenou Číňankou Čang Šuaj 6:3, 6:0 si zahraje o první titul v kariéře. Její soupeřkou bude Američanka Christina McHaleová, která ve třech setech porazila Slovenku Janu Čepelovou.

Dvacetiletá Siniaková, které patří 65. místo ve světovém žebříčku, je ve finále turnaje WTA podruhé. V červenci na antuce ve švédském Bastadu nestačila na Němku Lauru Siegemundovou.

V Tokiu svedla rodačka z Hradce Králové v druhém kole napínavou tříhodinovou bitvu s Američankou Louisou Chiricovou, další dva zápasy ale zvládla s přehledem. Jinou Američanku Alison Riskeovou ve čtvrtfinále porazila za 67 minut a její utkání s Čang Šuaj bylo stejně rychlé.

První set zápasu s čínskou tenistkou byl festivalem ztracených podání. Čang Šuaj, která je v žebříčku na 49. místě, si prohrála všechny čtyři servisy. Siniakové vzala podání třikrát, ale dvakrát si ho česká hráčka udržela, což rozhodlo.

Druhá sada už byla jednoznačnou záležitostí. Siniaková v ní mířila hladce k postupu, zadrhla se až v šestém gamu. V něm se jí nepovedlo proměnit úvodní tři mečboly, pak dokonce čelila prvnímu brejkbolu v setu, ale nakonec využila pátou příležitost k ukončení zápasu.

S 53. hráčkou světa McHaleovou se Siniaková střetne potřetí. Loni ji na trávě v Birminghamu zdolala ve dvou setech a dokonce jí nadělila "kanára", letos na stejném turnaji americké tenistce podlehla ve třech setech.