Sazka eLEAGUE

Je tu semifinále domácí esport ligy o 600 tisíc! Přijde nový rekord?

NIO, hráč eSuby v Sazka eLEAGUE
Zdroj: esuba.eu
lukas-spacil
Lukáš Spáčil
Publikováno 17. 10. 2020
Téma:

Čtveřice domácích týmů ve střílečce CS:GO dohraje již tento víkend domácí ligu s nejvyšším prize poolem. V historicky druhém splitu této soutěže si nejlepší týmy rozdělí 600 tisíc korun.

Mezi nejlepší čtyři týmy byly nasazeny týmy CZC.eSuba a SINNERS, které skončily na prvních dvou místech základní části a právě tyto dva celky budou považovány za největší favority na výhru, jelikož se pravidelně utkávají v samotných finále velkých domácích turnajů.

 

Skrz první kolo play-off je následně doplnily týmy Enterprise a BRUTE, které fanoušky domácího Counter-Striku příjemně překvapily. Enterprise se v semifinále potká s CZC.eSubou a bude na co navazovat. Jádro současné sestavy Enterprise má totiž proti eSubě na svědomí nejdelší BO3 sérii v historii česko-slovenské scény.

 

 

Na jaře se v zápase eSuby proti Gunrunners odehrálo celkem 137 kol, přitom většinou se u vyrovnaných utkání fanoušci dočkají jen okolo osmdesáti kol. Na snadě je tedy otázka, zda je vůbec reálné tento rekord někdy překonat. V jarním zápase figurovali čtyři hráči současného týmu Enterprise, CZC.eSuba od té doby neudělala jedinou změnu v sestavě, takže i do této série půjde v totožné pětici, jako na jaře.

 

Největšími favority na celkový triumf jsou jednoznačně SINNERS, kteří ovládli poslední tři velké česko-slovenské akce a svou formu potvrdili i v nedávném play-off Tipsport COOL ligy, z nějž si odnesli 75 000 korun. Nyní ale má domácí jednička šanci odnést si půl milionu.

 

 

Proti nim bude stát překvapení letní sezony v podobě týmu BRUTE. Ten už byl mnohými odepisován, ale díky dobrým výkonům v závěru sezony si zajistil místo v nejlepší šestce a vypadá jako úplně jiný tým. Že si SINNERS musí dát pozor dokazuje i výhra hráčů BRUTE nad favorizovanými Entropiq, se kterými se počítalo v boji o nejvyšší příčku.

 

Sobotní hrací den vypukne v 13:30 duelem mezi CZC.eSubou a Enterprise Esports, následně se kolem 16:00 utkají SINNERS proti BRUTE. Všechny zápasy budete moc sledovat živě na kanále eleaguecz.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace Moto3)

   09:05 10:00
   10:00

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace MotoGP)

   11:05

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto3)

   12:45

   MotoGP - VC Teruelu (závod MotoGP)

   14:15

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto2)

   15:35

   NHL – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   09:00 10:45
   10:45

   Nova Cup - Mikulov

   11:00

   UFC Unleashed (7)

   11:55

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   12:25

   Ligue 1 Preview (8)

   12:55

   Verbier E - Bike Festival

Celý program