Q School

Je to tam! Gawlas vybojoval profesionální kartu PDC

Skok Aleš
Aleš Skok
Aktualizováno 18:31
17.2. 2021 17:14

Obrovský úspěch slaví český šipkař Adam Gawlas! Na Q School vybojoval profesionální kartu PDC a minimálně v následujích dvou letech se tak bude měřit s těmi nejlepšími hráči současnosti.

Adam Gawlas si kartu uhrál v poslední možný den evropské, respektive nebritské části turnaje. Nejprve porazil v prvním kole Stevena Nostera 6:3, dále Jeffreyho van Egdomema 6:1, Steva Wollenera 6:3, Owena Roelofse 6:3, následně ve čtvrtfinále Rowby-Johna Rodrigueze 6:2, ale v semifinále padl 2:6 s Borisem Kolcovem.

 

Jenže Gawlas má nahraných momentálně sedm bodů v žebříčku Order of Merit a rozdíl legů +18. Skončil tak na celkové páté pozici a je jasné, že minimálně další dva roky bude nastupovat i po boku Karla Sedláčka mezi absolutními profesionály.

 

"Před zápasem s Rodriguezem jsem byl v pořadí devátý a věděl jsem, že půjde o důležitý duel. Netušil jsem ale, že mi výhra zajistí už kartu. Musím říct, že jsem položil duši, vydal jsem ze sebe maximum. Nevím, jaký jsme hráli průměr, ani jsem nevěděl, kolik vlastně zápas skončil," prozradil Gawlas.

 

 

„Musím přiznat, že si zatím vůbec neuvědomuji, co se mi podařilo. Je to takový úspěch… Když by mi před dvěma roky někdo řekl, že se budu za dva roky moct měřit s takovými hráči, tak mu nebudu věřit. Je to neskutečné. Zítra ráno až se vzbudím a budu nad tím při snídani přemýšlet, tak mi to možná pořádně dojde," dodal druhý český držitel Tour Card.

 

"Ve čtvrtek se probudím a na 19. narozeniny budu držitel Tour Card. Je to pecka," radoval se třinecký rodák. Tomu k úspěchu pomohl také mentální kouč Marián Jelínek. "Hned na mně poznal, že jsem skleslý a že mé myšlenky nejsou takové, jaké by měly být – pozitivní. Myslím, že nebýt rozhovoru s ním, nepovedlo by se to," dodal na závěr.

 

 

O kartu bojoval i další Čech Michal Šmejda, který ale nakonec obsadil v dodatečném žebříčku Order od Merit se třemi body 24. příčku.

 

Kartu si vybojovali díky vítězstvím Geert De Vos, Geert Nentjes, Florian Hempel a Boris Kolcov. Díky žebříčku pak Martin Schindler, Niels Zonnevald, legenda Raymond van Barneveld, Zoran Lerchbacher, Michael Unterbuchner, John Michael a Robert Marijanovič.


Adam Gawlas hodnotí zisk profesionální karty PDC:

Související témata:
tmideast.com

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Angers SCO - RC Lens

   14:45 16:30
   16:30

   Házená: THW Kiel - Füchse Berlin

   17:45

   NBA - akce měsíce

   17:55

   Basketbal: Türk Telekom - SIG Štrasburk

   19:50

   NHL News

   20:00

   Alaska or Bus’t - Mountain Bike

 • Nova Sport 2

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   14:45 16:30
   16:30

   Martin Michek - český rekordman Dakaru

   16:55

   Sportovní originály 180 s Michaelem van Gerwenem 2 Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

   17:25

   Winter Games NZ - Obsidian Park Jam

   17:55

   Ligue 1 Preview (28)

   18:25

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

Celý program