Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Velký start

Šipkařský vrchol je tady! V Londýně začíná mistrovství světa

Gerwyn Price
Zdroj: Profimedia
Šipkař z Walesu Gerwyn Price

Londýnská Ally Pally se bude opět otřásat v základech! Do legendárního sportovního stánku se sjedou nejlepší šipkaři světa, pro které připraví třítisícové publikum fantastické prostředí. Úvodní čtyři zápasy přinese kanál Nova Sport 2 již v pátek v osm hodin večer!

Vrcholem programu prvního dne bude představení úřadujícího mistra Michaela van Gerwena. Ten má před sebou šanci na první obhajobu světového prvenství. „Když mám formu, tak mě ostatní hráči nemohou porazit. Vše se ale ukáže před terčem. Hlavní je nedělat chyby,“ říká třicetiletý Holanďan, který má na vítězství jednoduchý recept. „Kdokoliv mi stojí v cestě, toho chci zničit.“


S kariérou se bude v Londýně loučit van Gerwenův krajan Raymond van Barneveld, jenž naskočí do turnaje v sobotu. „Bylo několik zápasů, kde jsem hrál skvěle a říkal jsem si, že to ještě pořád zvládám. Jenže hned v dalším zápase se forma vytratila a já nevěděl proč. To je důvod, proč končím,“ prozradil hráč, který už se s kariérou loučil jednou. Teď na něj čeká opravdu poslední velký turnaj.


Zajímavý bude také úterní duel Gerwyna Price. Světová trojka má formu. V listopadu obhájila výhru na Grand slamu ve Wolverhamptonu, leč světové šampionáty Velšanovi nejdou. „Mým cílem je vyhrát první kolo, užít si klidné Vánoce a pak si vychutnávat pocit toho, že hraju dál a nejsem jen v roli diváka,“ reagoval v oficiálním preview Price, jehož vrcholem bylo třetí kolo před dvěma lety.


Úvodní zápas budou mít na svědomí Jelle Klaasen s Kevinem Burnessem. Vítěz klání se na závěr prvního dne postaví Van Gerwenovi.

V mezidobí vyzve mladší z belgického bratrského dua Huybrechtsů Kim jednadvacetiletého debutanta Geerta Nentjese a rozhoří se také bitva mezi čestvým mistrem světa hráčů do třiadvaceti let Lukem Humphriesem, jenž na šampionát postoupil na úkor talentovaného Čecha Gawlase, a Jihoafričanem Devonem Petersem.

rwa TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   03:45

   NHL – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 23:20 02:10

   UFC Fight Night: Blaydes vs. Dos Santos

   02:10

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   03:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Toulouse FC

   09:00

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

Celý Program