rozhovor

Rok bez zápasu je prů*er, protože ztratím rytmus, říká Martínek

MMA zápasník Michal
Zdroj: Profimedia
MMA zápasník Michal "Černovous" Martínek
David Chmátal
David Chmátal
21.4. 2020 14:33
Téma:
MMA

Michal „Černovous“ Martínek pro televizi Nova promluvil o nucené pauze. Přeložení MMA sezóny organizace PFL na rok 2021 je pro něj hořkou pilulk, nicméně čas hodlá využít pro kvalitní přípravu.

Po úspěšném konci roku 2020, kdy Martínek (8-1) ukončil v prvním kole Viktora Peštu (15-6), podepsal jako první Čech smlouvu s MMA organizací PFL. Bohužel Professional Fighters League se kvůli současné situaci rozhodla odložit sezónu na rok 2021, a českému zápasníkovi se tak posunula jeho premiéra v USA.
  

„Znamená to pro mě víc času na přípravu a samozřejmě už aspoň vím, na čem jsem. Alespoň se nebudu slepě připravovat a žít ve falešné představě. Ale samozřejmě je to hořká pilulka na spolknutí,“ komentoval situaci Martínek.

  

Pro nejlepšího českého zápasníka těžké váhy to znamená téměř rok a půl bez zápasu, neboť s Peštou se utkal v listopadu 2019. Nicméně Martínek se k nečekanému zpomalení dobře rozjeté kariéry staví jako sportovec a chce z něj vytěžit to nejlepší.


 

„Největší prů*er je zápasový rytmus. Všechno, co je přes rok, je opravdu dlouho. To je největší negativum, protože trénink není zdaleka zápas. Na druhou stranu pro mě dobré, že vím, že mám 10 měsíců na opravdu dlouhou kvalitní přípravu. A tak toho využiju.“

 

Aby organizace své zápasníky podpořila, rozhodla se jim vyplácet měsíční příspěvky. Ředitel Peter Murray neprozradil jakou částku má na mysli, nicméně i tak je jeho rozhodnutí vstřícným krokem. Například nejprestižnější MMA organizace UFC svým zápasníkům peněžní podporu nenabídla. Místo toho jim slibuje možnost zápasit už v květnu.
 

„Je to od nich hezké, že jen neinkasují a postarají se o nás. Každopádně když nás chtějí udržet rok, tak je na místě, aby nás zaplatili. Myslím, že to tak má být," říká o finančním příspěvku Martínek.

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program