video slušný seznam

Český řezník Gudas ničí soupeře! Naštval celou NHL! DRSNÁ VIDEA

To není dobré! Radko Gudas si rozhodně nedělá moc dobrou vizitku. Řízný zadák Philadelphie sestřelil v utkání s Buffalem nováčka Daniela Catenacciho. Zbytečný střet, navíc za stavu 5:1. A osobnosti z celé NHL dávají najevo, že už je toho dost.

Hráči typu Gudase byli v NHL kdysi oblíbení. Drsňáci, kteří rozdávali hity, rádi se porvali, padali do střel. Jenže pak se začala zámořská liga čistit o špinavostí. A pokud přijde zákeřnost, pak už je tu opravdu alarm.


Radko Gudas měl v utkání s Buffalem skvělé statistiky. Šest blokovaných střel, 3 plus/minus body při účasti na ledě, 3 ostré hity. Ale také dvě rvačky, ta druhá za zcela zbytečný a nepochopitelný atak na mladíka Catenacciho, který vyrůstal v klubu, který poslal do světa třeba Wayna Gretzkého.

Daniel Catenacci po ataku Radko Gudase
Zdroj: Profimedia Daniel Catenacci po ataku Radko Gudase

Je ale jedno, kdo je Catenacci. Důležité je, jakým způsobem Gudas protivníka sestřelil. Mladík z Buffala byl zrovna v klinči s Chrisem VandeVeldem, přetahoval se s ním o puk. Jeho hlava tak byla skloněná a neměl dostatek přeheldu o dění na hřišti. Pak přišel naprosto nečekaný náraz. Rozjetý Gudas ramenem najel do bezmocného soka. Přijel jako třetí do souboje.

RADKO GUDAS vs. DANIEL CATENACCI, 11. února 2016

Bylo jasné, že odplata přijde vzápětí. Mstitelem byl bek Jake McCabe. A Marcus Foligno to po zápase řekl za všechny: "Ten chlap je idiot a špína. Jde trefit nováčka na hlavu. Jednoduše idiot, víc k tomu není co říct." A litoval prý, že zrovna nebyl na ledě, aby si to s českým vousáčem vyříkal pěstmi: "Rozdává hity a některé jsou dost hnusné. Přál jsem si být na ledě, abych mu mohl naložit."

Anketa

Přijdou vám zákroky Radka Gudase v pořádku?

Hlasovalo 780 lidí.

 

Zvláštní bylo, že na Gudasův hit upozornil na svém twitteru i kapitán Philadelphie Claude Giroux. Jakoby i sám byl v rozpacích, co jeho spoluhráč předvedl. "Není pochyb o tom, že to byl atak na hlavu. Věřím, že se s tím liga bude zabývat a vypořádat se s tím tak, jak má," dodal pak kouč Buffala Dan Bylsma. 

 

RADKO GUDAS v.s MIKA ZIBANEJAD, 1. prosince 2015

Gudas přitom hraje na hraně už delší dobu a když ho letos suspendovala NHL na tři zápas za atak Miky Zibanejada, nechoval se zrovna pokorně. "Nemusím s rozhodnutím ligy nutně souhlasit, ale přijímám ho a respektuji," říkal po svém prvním flastru v sezoně.


To už mu předtím prošel atak na Victora Stalberga z New Yorku Rangers, hodně podobný tomu, jaký nyní chytil Catenacci. Stalberg byl také v souboji s jiným hráčem Flyers, když do něj záludně nabruslil Gudas. Tehdy českému bekovi domlouval namísto rozhodčích veterán Jarret Stoll, který moc dobře viděl, co se stalo.

RADKO GUDAS vs. VICTOR STALBERG, 24. října 2015

Ostatní zavřeli oči. Údajně to nebyl hit na hlavu. Jenže po celé NHL se už diskutuje o tom, že tohle pravidlo není zrovna dobře nastavené. Spíše by se měl hodnotit úmysl hrát nebezpečně

Bez trestu vyvázl Radko Gudas i po střetu s Lucasem Lessiem. Na začátku února si chystal bodyček, ale rivala netrefil dost dobře a tak místo čistého hitu přišlo zranění nohy naděje Canadiens. Tohle Gudas asi nechtěl, v tomto případě měl čisté úmysly. Jenže Lessio od té doby ještě nebyl na ledě.

RADKO GUDAS vs. LUCAS LESSIO, 2. února 2016

Dost slušný seznam na jednu sezonu. Radko Gudas půjde téměř jistě znovu k disciplinárce a nyní asi vyfasuje víc, než tři zápasy. Jeho hity jsou totiž opravdu nebezpečné. A kdoví, jestli si sám nezavírá dveře do vysněné ligy. Opravdu hazarduje, přece jen se v NHL už hraje trochu jinak....


V minulosti si Gudas vydobyl respekt i čistými zákroky a vzal si na paškál třeba i Teemu Selanneho. V soubojích u mantinelů s ním ale přišli ke zraněním Antoine Roussell a hned v prvním Gudsasově utkání v NHL Chris Versteeg. Zvláště na Floridu ale měl v minulosti Radko spadeno, hit na Scottieho Upshalla byl přísný.
 

PŘEHLED DALŠÍH HITŮ RADKA GUDASE Z MINULÝCH SEZON 

 

RADKO GUDAS vs. TEEMU SELANNE, 14. listopadu 2013 RADKO GUDAS vs. SCOTTIE UPSHALL, 9. října 2014 RADKO GUDAS vs. CHRIS VERSTEEG, 12. března 2013 RADKO GUDAS vs. ANTIONE ROUSSEL, 5. dubna 2014

 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Wasps - Harlequins

   12:45

   RunTour – Brno

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   02:35

   Basketbal: NBA – play-off

   09:00

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   10:45

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

Celý Program