Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.5. 2017 12:16
potvrzeno letenská výměna

Je to hotové: Trenérem Sparty je Stramaccioni, Rada končí

Andrea Stramaccioni na Letné
Zdroj: facebook
Andrea Stramaccioni na Letné

Už je to oficiální! Fotbalovou Spartu povede Ital Andrea Stramaccioni, který podepsal na Letné smlouvu na dvě sezony. Pro trenéra Petra Radu tak byl duel na Slovácku posledním. Informuje o tom Sparta na svých webových stránkách.

 

"Klub jsem požádal o asistenta, vedoucího týmu a další pozice. Společně jsme se rozhodli pro mix. Samozřejmě, mám svůj tým, který potřebuji pro to, abychom mohli pracovat na své filozofii," uvedl Stramaccioni. "Vím ale moc dobře, jak důležité je mít českého člena v realizačním týmu. Na tom jsme se shodli a zvolíme tu pravou kombinaci," dodal.

 

Jednačtyřicetiletý kouč také připustil, že si do Sparty možná přivede některé hráče z Itálie. "To je něco, o čem se teď musíme rozhodnout. Sparta má svou vizi i plány týkající se mladých hráčů. Navíc by se měla pokusit o to, získat nejlepší hráče v zemi, ale můžeme si pomoci i cizími hráči. Ale ještě je na to brzo, musíme to probrat s vedením," prohlásil.


Stramaccioni je pro Spartu už pátým trenérem za poslední rok. Sezonu odstartoval Zdeněk Ščasný, kterého v září nahradil David Holoubek. Do jara vstoupil tým pod vedením sportovního ředitele Tomáše Požára a od března se mužstva ujal bývalý reprezentační kouč Rada.

Andrea Stramaccioni
Zdroj: Profimedia Andrea Stramaccioni

Sparta sobotní remízou 1:1 se Slováckem zakončila nepovedenou sezonu. Do ní sice vstoupila jako papírový favorit, ale opět se nedokázala probojovat do Ligy mistrů. V domácí soutěži obsadila až třetí místo se ztrátou deseti bodů na druhou Plzeň a dvanácti na první Slavii a čeká ji pouze předkolo Evropské ligy.


Stramaccioni bude teprve čtvrtým zahraničním trenérem v nejvyšší české lize vyjma koučů ze Slovenska. V roce 1994 vedl Spartu Němec Jürgen Sundermann, v Příbrami působil Massimo Morales z Itálie a Slavii v roce 2014 trénoval Nizozemec Alex Pastoor.


Jazykové bariéry se však nebojí. "Předně, sám se pomalu začínám učit česky. Třeba v Aténách to pro mě bylo velmi složité. Zaprvé jsem tam neměl tolik času na přípravu, zadruhé je řečtina velmi složitá i vzhledem k písmu," uvedl italský kouč. "Nemohu slíbit, že budu mluvit česky, ale jistě budeme mít překladatele. Já sám se budu pomalu, ale jistě učit. Nejen kvůli hráčům, vnímám to jako vyjádření respektu k zemi," dodal.

 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 14:40

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   14:40

   Element (385)

   14:55

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   16:35

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   17:00

   Teleshop

   17:15

   Off-road Maraton (1)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

   16:10

   Teleshop

   16:25

   Ligue 1 Preview (33)

   16:55

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

Celý Program