Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 27.7. 2015 17:13
nova sport community shield se blíží

Je to brankář nejvyšší úrovně! Wenger je Čechem nadšený

Petr Čech v zápase proti Wolfsburgu
Zdroj: Profimedia, Kieran Galvin/REX Shutterstock

Petr Čech se v Arsenalu uvedl vynikajícím způsobem. Ve dvou utkáních, do kterých nastoupil, slavil výhru a v tom posledním dokonce vychytal první čisté konto. Rychle si tak získal nejen fanoušky, ale především trenéra Arsena Wengera. Ten o něm hovoří jen v superlativech.

Čech významnou měrou přispěl k vítězství Arsenalu nad německým vicemistrem z Wolfsburgu na přípravném turnaji Emirates Cup 1:0. Několika zákroky svůj nový tým podržel a poprvé udržel čistý štít.

 

Pouhá dvě utkání mu tak stačila k zisku dvou trofejí, byť "jen" z přípravných klání. Před pár dny totiž se spoluhráči slavil vítězství na turnaji v Asii, kde hájil bránu ve vítězném duelu proti Evertonu.

 

Pokud se po přestupu Petra Čecha na Emirates Stadium ojediněle objevovaly negativní ohlasy vytýkající mu, že přišel z týmu londýnského rivala Chelsea, nyní už je jasné, že si fanoušky Gunners získal. Příznivci domácího týmu mu při každém jeho zákroku proti ofenzivním pokusům Wolfsburgu bouřlivě aplaudovali.


Dva zápasy, dvě trofeje. Čech prožívá v Arsenalu výborný start! Čtěte ZDE!

 

A co je pro Petra Čecha hlavní, nadšený je z něj i kouč Arsene Wenger. "Je to brankář nejvyšší úrovně! Naví c vnáší do týmu klid způsobem, jakým reaguje na situace. Pomáhá zvýšit úroveň našich obránců," rozplývá se Wenger.

 

 

Petr Čech v zápase proti Wolfsburgu
Zdroj: Profimedia

 

Arsenalu se v přípravě daří, zraky všech fanoušků už se pomalu, ale jistě začínají směřovat do Wembley, kde se Gunners střetnou o první velkou cenu letošní sezóny.

 

V boji o Community Shield, ocenění pro vítěze anglického superpoháru, vyzvou ve Wembley Chelsea. Jestli se Čech postaví svému dlouholetému zaměstnavateli a jestli získá svou první velkou trofej v dresu Arsenalu, sledujte v neděli 2. srpna od 15:40 na Nova Sport a VOYO.
 

TN.cz