Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

evropa chlapi, bojujte!

Je suis házená! Český nároďák baví a bojuje o historický úspěch

Tomáš Mrkva
Zdroj: Profimedia
Tomáš Mrkva

Je suis házená! Všichni jsou najednou odvaření z výkonů českého nároďáku. Tým Jana Filipa a Dana Kubeše s řadou skoro neznámých bojovníků byl jen kousíček od postupu do semifinále mistrovství Evropy. A i když to nevyšlo, Nakonec bude hrát o páté místo!

Čeští házenkáři za sebou mají další epickou bitvu na mistrovství Evropy. Hráli se Slovinci a případný úspěch je mohl dostat do boje o medaile.

Zase to bylo drama. Češi měli skvělý úvod. V brance čaroval skvělý gólman Tomáš Mrkva. V útoku řádil Zdráhala i další. V jednu chvíli jsme vedli o pět gólů. Jenže Slovinci, to jsou bronzoví medailisté z mistrovství světa a tak přidali a otočili skóre. Bylo to ale jako na houpačce.


V závěru to chvílemi už vypadalo zle, Češi prohrávali o dva góly. Jako už několikrát na mistrovství Evropy se zvedli a na Slovince se dotáhli. V posledních vteřinách mohl dokonce rozhodnout o vítězství Kašpárek, ale trefil jen brankovou konstrukci.
 

Zápas skončil remízou 26:26. Útok na medaili tak nevyšel. Nakonec by jim ale nestačila vzhledem k triumfu Španělů nad Němci ani výhra. Bod za remízu ale Čechům stačí k tomu aby na evropském šampionátu bojovali o historické páté místo, a to s domácím Chorvatskem.


I tenhle úspěch házenkářů ale ukazuje povahu českého fanouška. Když se daří, fandí všichni. O házené se dlouho nemluvilo, prožívala totiž na scéně reprezentace těžší období. Euforii ale nastartoval už ženský národní tým na nedávno skončeném mistrovství Evropy a nyní září muži. A to i přesto, nebo právě proto, že už v týmu chybí někdejší nejlepší hráč světa Filip Jícha. Češi hrají týmově, kolektivně, s emocemi, což fandy hodně baví.


A jen škoda, že samotná česká házená je uvnitř rozhádaná. Po skončení mistrovství Evropy od týmu odejde manažer Karel Nocar, kterému vzaly energii spory uvnitř svazu, skončí i současný šéf České házené Radek Bendl.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   10:35

   Kart Grand Prix Le Mans

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Pioneer Trek

   11:30

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   10:40

   Cyklomagazín (3)

   10:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   Glemmride 2019

   12:30

   Infinite Trail

Celý Program