Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

evropa chlapi, bojujte!

Je suis házená! Český nároďák baví a bojuje o historický úspěch

Tomáš Mrkva
Zdroj: Profimedia
Tomáš Mrkva

Je suis házená! Všichni jsou najednou odvaření z výkonů českého nároďáku. Tým Jana Filipa a Dana Kubeše s řadou skoro neznámých bojovníků byl jen kousíček od postupu do semifinále mistrovství Evropy. A i když to nevyšlo, Nakonec bude hrát o páté místo!

Čeští házenkáři za sebou mají další epickou bitvu na mistrovství Evropy. Hráli se Slovinci a případný úspěch je mohl dostat do boje o medaile.

Zase to bylo drama. Češi měli skvělý úvod. V brance čaroval skvělý gólman Tomáš Mrkva. V útoku řádil Zdráhala i další. V jednu chvíli jsme vedli o pět gólů. Jenže Slovinci, to jsou bronzoví medailisté z mistrovství světa a tak přidali a otočili skóre. Bylo to ale jako na houpačce.


V závěru to chvílemi už vypadalo zle, Češi prohrávali o dva góly. Jako už několikrát na mistrovství Evropy se zvedli a na Slovince se dotáhli. V posledních vteřinách mohl dokonce rozhodnout o vítězství Kašpárek, ale trefil jen brankovou konstrukci.
 

Zápas skončil remízou 26:26. Útok na medaili tak nevyšel. Nakonec by jim ale nestačila vzhledem k triumfu Španělů nad Němci ani výhra. Bod za remízu ale Čechům stačí k tomu aby na evropském šampionátu bojovali o historické páté místo, a to s domácím Chorvatskem.


I tenhle úspěch házenkářů ale ukazuje povahu českého fanouška. Když se daří, fandí všichni. O házené se dlouho nemluvilo, prožívala totiž na scéně reprezentace těžší období. Euforii ale nastartoval už ženský národní tým na nedávno skončeném mistrovství Evropy a nyní září muži. A to i přesto, nebo právě proto, že už v týmu chybí někdejší nejlepší hráč světa Filip Jícha. Češi hrají týmově, kolektivně, s emocemi, což fandy hodně baví.


A jen škoda, že samotná česká házená je uvnitř rozhádaná. Po skončení mistrovství Evropy od týmu odejde manažer Karel Nocar, kterému vzaly energii spory uvnitř svazu, skončí i současný šéf České házené Radek Bendl.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:15 02:15

   Fotbal: Sporting Kansas City - Seattle Sounders FC

   02:15

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 23:50 01:35

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   01:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   02:05

   Sportovní originál - 180 s Darylem Gurneym

   02:50

   Běhej lesy – Karlštejn

   03:05

   NBA: Golden State Warriors - Portland Trail Blazers

   09:00

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

Celý Program