Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 1. 2018
evropa chlapi, bojujte!

Je suis házená! Český nároďák baví a bojuje o historický úspěch

Tomáš Mrkva
Zdroj: Profimedia
Tomáš Mrkva

Je suis házená! Všichni jsou najednou odvaření z výkonů českého nároďáku. Tým Jana Filipa a Dana Kubeše s řadou skoro neznámých bojovníků byl jen kousíček od postupu do semifinále mistrovství Evropy. A i když to nevyšlo, Nakonec bude hrát o páté místo!

Čeští házenkáři za sebou mají další epickou bitvu na mistrovství Evropy. Hráli se Slovinci a případný úspěch je mohl dostat do boje o medaile.

Zase to bylo drama. Češi měli skvělý úvod. V brance čaroval skvělý gólman Tomáš Mrkva. V útoku řádil Zdráhala i další. V jednu chvíli jsme vedli o pět gólů. Jenže Slovinci, to jsou bronzoví medailisté z mistrovství světa a tak přidali a otočili skóre. Bylo to ale jako na houpačce.


V závěru to chvílemi už vypadalo zle, Češi prohrávali o dva góly. Jako už několikrát na mistrovství Evropy se zvedli a na Slovince se dotáhli. V posledních vteřinách mohl dokonce rozhodnout o vítězství Kašpárek, ale trefil jen brankovou konstrukci.
 

Zápas skončil remízou 26:26. Útok na medaili tak nevyšel. Nakonec by jim ale nestačila vzhledem k triumfu Španělů nad Němci ani výhra. Bod za remízu ale Čechům stačí k tomu aby na evropském šampionátu bojovali o historické páté místo, a to s domácím Chorvatskem.


I tenhle úspěch házenkářů ale ukazuje povahu českého fanouška. Když se daří, fandí všichni. O házené se dlouho nemluvilo, prožívala totiž na scéně reprezentace těžší období. Euforii ale nastartoval už ženský národní tým na nedávno skončeném mistrovství Evropy a nyní září muži. A to i přesto, nebo právě proto, že už v týmu chybí někdejší nejlepší hráč světa Filip Jícha. Češi hrají týmově, kolektivně, s emocemi, což fandy hodně baví.


A jen škoda, že samotná česká házená je uvnitř rozhádaná. Po skončení mistrovství Evropy od týmu odejde manažer Karel Nocar, kterému vzaly energii spory uvnitř svazu, skončí i současný šéf České házené Radek Bendl.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:00 00:30

   Rychlá kola (4)

   00:30

   Czech rally 2019 (1)

   01:05

   NHL: St. Louis Blues - Winnipeg Jets

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: St. Louis Blues - Winnipeg Jets

   11:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 23:35 02:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   02:00

   RunTour – České Budějovice

   02:15

   Valencia CF - Villarreal CF

   09:00

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   10:45

   Ligue 1 Preview (33)

   11:15

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

Celý Program