velká nepříjemnost

Je pozitivní nález konec fotbalu? Jde i o Slavii! Bundesliga ale jede dál

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav
Zdroj: Profimedia
Slavia Praha - FK Mladá Boleslav
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
18.5. 2020 16:48
Téma:

Ještě to celé ani pořádně nezačalo a už se pomalu začíná mluvit o konci nadějí na dohrání první fotbalové ligy. V pondělí odpoledne vyšlo najevo, že testy na koronavirus odhalily jednoho nakaženého v týmu Mladé Boleslavi. Středočeši přitom už za 8 dnů mají změřit síly s pražskou Slavií.

Bude se hrát, nebo nebude? Vše je zřejmě v rukou hygieniků. Mladoboleslavští fotbalisté absolvovali testy v sobotu po přípravném utkání, které odehráli mezi sebou. Pozitivně vyšel jeden test.


Problém ale je, že se v průběhu dalších dnů mohou symptomy koronaviru projevit i u dalších hráčů. Středočeši se sice podle svých slov chovali při přípravném utkání podle předpisů, hráči ani nebyli v šatnách, jen na venkovním hřišti, ale v předchozích dnech trénovali po skupinkách. A kdo někdy hrál fotbal, tak ví, jak kontaktní sport to je.


Po 740 odebraných vzorcích se ukázalo, že se jednalo o jediný případ covidu-19 mezi prvoligovými fotbalisty. V pondělí ale absolvovalo testy dalších 16 týmů a na výsledky se ještě čeká.


Prvním soupeřem Středočechů má být příští úterý pražská Slavia, která byla ústy svého šéfa Jaroslava Tvrdíka jedním z nejhlasitějších kritiků restartu. Sešívaní požadovali jisté záruky, pravidla, ale nakonec přidali obnovení ligy také své "Ano".


Nyní se ale situace může změnit. Kluby se shodly na tom, že pokud nastane případ koronavirového nálezu, tak se bude diskutovat znovu.


Nadějí pro restart fotbalové ligy ale dál může být situace v německé bundeslize, kde byli pozitivně testovaní na covid-19 dva hráči Kolína nad Rýnem, a tým přesto o dva týdny později nastoupil do duelu s Mohučí a uhrál remízu 2:2.


Zástupci Mladé Boleslavi situaci nálezu covidu-19 u jednoho ze svých hráčů nekomentovali, jen potvrdili informaci na svých internetových stránkách. Žádné stanovisko zatím nevydala ani Ligová fotbalová asociace.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Florbal: Oilers - Tiikerit

   13:00 14:45
   14:45

   Sokolský běh republiky

   15:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   16:45

   Fotbal: FC Spartak Trnava - MFK Skalica

   18:30

   NHL News

   18:40

   Czech rally 2020 (7)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   12:55 14:35
   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

   15:30

   Czech rally 2020 (7)

   16:05

   Václav Pech - rekordman české rally

   16:25

   Ligue 1 Preview (21)

   16:55

   Fotbal: RC Lens - OGC Nice

Celý program