Aktualizováno 7.7. 2015 17:06
nova sport kdo s koho?

Je Mendes větší hrozba pro McGregora než Aldo?

UFC
Zdroj: kimura.se
Témata:

S faktem, že očekávaný zápas Aldo vs. McGregor se neuskuteční, se většina z nás už smířila. Nezbývá nám tak, než se zaměřit na nového protivníka, který se pokusí splasknout bublinu jménem Conor McGregor. A nemůže se výše zmíněná změna podepsat i na případném výsledku?

Původně mělo jít o čistou postojovou válku, kde ukáže McGregor své nejsilnější zbraně proti brazilskému králi pérové divize. Výsledek tohoto střetu měl odhalit, zda je McGregor opravdu na vrcholu své kariéry a dokáže porazit zápasníka, který je v současnosti číslo 1 na světě a drží si celé jedno desetiletí bez porážky. Toto bohužel nezjistíme, ale možná získáme odpověď i na jinou často kladenou otázku. Jak si povede proti elitnímu wrestlerovi?

 

UFC bylo vytýkáno, že McGregorovi usnadňuje dosavadní kariéru tím, že mu vybírá zápasníky na míru do postoje. Nyní má tedy 6 vítězství bez jediné porážky v této organizaci. Konečně však přichází na řadu člověk, který se pokusí McGregora dostat na zem. Mendes byl dříve MMA fighter, který se velmi soustředil na wrestling a jednalo se o jeho hlavní zbraň. Po menších změnách na trenérských pozicích v jeho domácím gymu, Alpha Male, se ale podstatně zdokonalil v postoji, především v boxu, z čehož vzešlo 5 KO.

 

 

Mendes tak přináší slibný mix wrestlingu a KO síly, který by McGregorovi mohl značně znepříjemnit celý večer. Oproti Aldovi na tom možná bude lépe i po kondiční stránce. To, co však Mendese mírně limituje, je jeho výška a rozpětí rukou, čehož může především v postoji McGregor dobře využít.

 

Wrestling, KO síla a kondice jsou jasné důvody, proč Mendese nemůžeme za žádnou cenu odepisovat. Možná naopak, jelikož přináší jiný styl oproti Aldovi, který nemusí McGregorovi tolik vyhovovat. A co Vy? Vidíte McGregora jako favorita tohoto nového zápasu? Dejte nám vědět v diskuzi.

 

UFC 189 můžete sledovat v pondělí na prémioné stanici NOVA Sport a poté i na internetovém portálu VOYO.cz.

Lukáš Zduba Tony Duran Thinkstockphotos.com/ meteopress.cz thinkstockphotos.com/ newyorker.com thinkstockphotos.com/ profimedia.cz thinkstockphotos.com/ vinepair.com Thinkstockphotos/ Daily Mail Thinkstockphotos/ Isifa Thinkstockphotos/ oficiální zdroj thisamericanlife.org thisisbigbrother.com thisisphotobomb.com Thomas tic.com Ticket Art Tim Dodd/Izsmile.com Time timesofisrael.com tinyhousebuild.com TinyHouseGiantJourney.com tippi.org Tisková zpráva Tiskové materiály Tiskové odd. TV Nova Tiskové oddělení Nova Tiskové oddělení NOVA Sport Tiskové oddělení TV Nova, nova.cz Tiskové odělení Tiskové sdělení TLC tmideast.com TMR/Marek Hájkovský TMR/Marek Hájkovský TMZ.com - reprofoto tmz.vo.llnwd.net TN.cz