Publikováno 2. 12. 2018
hokej Vrátí se domů?

Je konec. Kovář šanci nedostane, Boston upřednostnil mládí

Jan Kovář
Zdroj: Profimedia

Co víc měl udělat? Jan Kovář se kvůli zámořskému snu vzdal téměř všeho. Přesto s ním Boston smlouvu nepodepíše. Přednost před zkušenostmi dostane mládí. A tak se možná dvojnásobný vítěz KHL vrátí zpět do Česka.

V KHL Za Magnitogorsk válel. Byl tahounem týmu a patřil k nejproduktivnějším hráčům celé soutěže. Přesto života lídra vzdal, aby si splnil zámořský sen. To se mu ale nepovedlo. Po NY Islanders s ním nepodepíše smlouvu ani Boston Bruins.
 

„Trenéři se rozhodli, že budou dávat šanci mladým klukům, které mají draftované a dobře je znají z předsezonních kempů,“ prozradil Kovář pro web isport.cz. Přitom první start v NHL byl blízko.

Na farmě Bostonu se mu dařilo. Ve 12 zápasech si připsal deset bodů (4+6) a Bruins ho pozvali na dva tréninky. V tom druhém dokonce trénoval s druhou formací. Dveře už byly otevřené. Těsně před nosem se mu ale zabouchly.
 

Úplný konec to není. Existuje ještě teoretická šance, že si ho vyhlídne jiný klub. „Zázraky se dějí. Ale nepočítám s tím,“ uvažuje realisticky stálice české reprezentace.
 

„Má prokazatelné schopnosti. Dokázal to v Providence, byl produktivní i v minulosti. Je to o tom, jestli bychom s ním byli lepší. Nebo se nám líbí to, co máme a chceme s tím, co máme, pracovat? To je ta základní otázka,“ vyjádřil se v průběhu soboty k případu Kovář trenér Bostonu Bruce Cassidy. A očividně chce pracovat s tím, co má.


„Prožil jsem v Americe tři krásné měsíce, které mi můžou jenom pomoct,“ ví moc dobře Kovář. „To, že jsem změnil svůj zaběhnutý režim i životní styl, není oběť. Ale krok k lepšímu pro mě. I kdyby to tady s NHL nevyšlo, do budoucna mi to pomůže,“ prozradil deníku Sport ve chvíli, kdy se nedohodl s Islanders.
 

Ve hře je nyní návrat do KHL, ale také domů. „Chci si to nechat projít trochu hlavou, co bych chtěl dál. Uvidíme,“ řekl ke své budoucnosti Kovář, který ve 285 zápasech v Rusku získal 286 bodů. Kluby se tak o něj budou prát.

hp TN.cz