Výsledky UFC 249

Je dobojováno! O novém šampionovi se rozhodlo až v pátém kole

Justin Gaethje
Zdroj: Profimedia
Justin Gaethje
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 10. 5. 2020
Téma:
UFC

Nejprestižnější MMA organizace světa je zpátky. První turnaj po koronavirové odmlce přinesl pestrou podívanou. Na pomalejší rozjezd navázala série ukončení před limitem. Prozatímním šampionem lehké váhy se nakonec stal po takticky skvěle zvládnuté bitvě Justin Gaethje. Naopak Tony Ferguson musel s dost pomláceným obličejem skousnout porážku.

Tony Ferguson vs. Justin Gaethje:

zlatý hřeb večera se první minutu obešel bez úderu, ale následně se rozjela neuvěřitelná bitva. Gaethje nastoupil s novou strategií a nehnal se do zběsilých přestřelek. Několikrát Fergusona trefil, o čemž svědčil Tonyho obličej už po prvním kole.

Gaethje byl rychlejší i tvrdší. Ferguson špatně četl jeho styl a inkasoval mnoho úderů, které se prázdnou halou rozléhaly víc než kdy dříve. V závěru druhého kola se vrátil zpět do zápasu, když Gaethjeho trefil přesným zvedákem. Toho zachránil gong.


Avšak Gaethje se ve třetím kole opět chopil otěží a ty nepustil až do konce zápasu. Kombinací taktiky a tvrdých úderů zastavoval Fergusona, který zkrátka nebyl ve své kůži. Minutu a půl před koncem pětikolové bitvy rozhodčí zastavil zápas poté, co Gaethje zasadil poslední úder!
 


Justin Gaethje se stal novým prozatímním šampionem lehké váhy, ale pás ihned zahodil. Hodlá si počkat na plnohodnotný titul, o který se utká s neporaženým Chabibem Nurmagomedovem.

 

I přes netradiční podmínky pro zápas i přípravu bojovníci předvedli úctyhodné výkony. Na jen jeden z úvodních duelů skončil před limitem, nicméně na hlavní kartě většina duelů byla rozhodnuta knokautem. Ngannou předvedl fantastickou sérii háků, Cejudo obhájil svůj pás a lehká váha má nového prozatímního šampiona.

 

Prelims karta:

Vincente Luque vs. Niko Price: první dvě kola se odehrávaly v postoji, kde se bojovníci pouštěli do tvrdých přestřelek. Pro Price to bylo poprvé, co se během působení v UFC podíval do třetího kola. Následkem vyčerpaní a nateklého oka ve třetím kole inkasoval tvrdý hák a klesl na zem. Následně rozhodčí zastavil zápas.
 

Carla Esparzová vs. Michelle Watersonová: jediný dámský duel celé karty, ve kterém se střetla sedmička a osmička slámové váhy. Po taktickém začátku Watersonová načetla vzdálenost a tvrdými lowkicky zpomalila soupeřku, která se neúspěšně snažila přesunout boj na zem. Po třech kolech se však rozhodčí přiklonili na stranu Esparzové, kontroverzním výsledkem 30-27, 27-30 a 29-28.


 

Alexei Oleinik vs. Fabricio Werdum: dva čtyřicátníci si v kleci vyměnili desítky tvrdých úderů. Oleinik překvapil netypicky dlouhou výdrží a bojovným srdcem. Ve třetím kole zvládl ubránit sérii pokusů o submisi a po rozhodnutí sudích si připsal cenné vítězství.


Anthony Pettis vs. Donald Cerrone:
po sedmi letech dostal Kovboj příležitost k odvetě se svým přemožitelem. Oba předvedli vyrovnaný výkon plný jak tvrdých úderů, tak respektu. Bohužel pro UFC rekordmana ani tentokrát jeho nebezpečné kopy nestačily a s Pettisem i podruhé prohrál.


 

Hlavní karta:

Greg Hardy vs. de Castro: očekávání se naplnily a ranaři se do sebe ostře pustili hned od začátku prvního kola. I přes výškovou nevýhodu UFC nováček de Castro soupeře ohrožoval dlouhými háky a značně jej zpomalil kopy na přední nohu. Po dobře rozjetém začátku de Castro zamrznul a přestal pracovat. Ve třetím kole se dokonce sám složil na zem. Vlastní neaktivitou se připravil o vítězství a po třech kolech si připsal první porážku profesionální kariéry.
 

Jeremy Stephens vs. Calvin Kattar: duel pérové váhy se od první chvíle nesl ve vysokém tempu. Aktivněji začal Stephens, nicméně Kattar postupem času přebral otěže. Rivalové předvedli několik tvrdých výměn. Přesně v polovině zápasu Kattar předvedl rychlý výpad, kdy loktem přesně trefil čelo soupeře. Po krátké sérii úderů na zemi rozhodčí zastavil zápas a favorit duelu si připsal 21. výhru kariéry.
 

Francis Ngannou vs. Jairzinho Rozenstruik: dlouho očekávaný duel skončil dřív, než vůbec začal. Ngannou završil svou 17týdenní přípravu během 20 vteřin. V úvodní přestřelce trefil sérii háků, po které Rozenstruik zůstal nalepený na pletivu. Po rychlém knokautu si Predátor řekl o šanci na titul.

Henry Cejudo vs. Dominik Cruz: šampion bantamové váhy svůj titul bránil proti Cruzovi, který se do klece vrátil po více než třech letech. I přes dlouhou pauzu vyzyvatel držel s šampionem krok. Změna nastala ve druhém kole, kdy se zápasníci srazili hlavami. Po krátkém přerušení Cejudo na soupeře nastoupil a přesným kolenem jej srazil na zem. Následovala série úderů a kontroverzní zastavení rozhodčím.

 

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program