poslední závod

Je čas se rozloučit. Šampion Martin Fourcade ukončí úžasnou kariéru

Martin Fourcade se rozloučil s kariérou
Zdroj: Profimedia
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 13. 3. 2020
Téma:

Další velké sportovní jméno opouští bílou stopu. Své poslední střelecké položky odstřílí v sobotním stíhacím závodě ve finském Kontiolahti Martin Fourcade. Třináctinásobný mistr světa se rozloučí před prázdnými tribunami.

Podobně jako měl smutnou derniéru bez lidí Michal Šlesingr v Novém Městě na Moravě, rozloučí se i francouzský hegemon Martin Fourcade bez fanoušků, pro něž byl oblíbencem. 

 

Konec přišel kvůli pandemii koronaviru bez fanfár a o týden dřív. Rekordman v počtu vítězství ve Světovém poháru (ovládl jej sedmkrát v řadě) tak následuje kroky svého staršího bratra Simona, jenž se s kariérou rozloučil o rok dřív.

Fourcadovi děkují za úžasné výkony a úspěchy tisíce jeho fanoušků na sociálních sítích. Mohutný potlesk po dojezdu do cíle už ale pětinásobný držitel zlaté olympijské medaile neuslyší. 

 

Stíhací závody mužů a žen ve finském Kontiolahti budou vůbec posledními závody v sezóně. Hvězdný Fourcade bude mít šanci na to, aby svou kariéru zakončil ziskem osmého velkého křišťálového glóbu.

Na čele pořadí Světového poháru má však náskok pouhých deseti bodů. Jeho konkurent a nástupce na trůnu pro biatlonovou jedničku Johannes Boe půjde do závodu s náskokem 21 vteřin.

 

Francouzský elegán se zapsal fanouškům do paměti nejen úžasnými výkony na trati, ale také svými činy. Před čtyřmi lety například daroval v Novém Městě na Moravě svou medaili malé holčičce.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:30

   Házená: Frisch Auf! Göppingen - Füchse Berlin

   14:30

   SkiTour 2020 - ohlédnutí

   14:45

   Zvedni se z gauče (1)

   15:00

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:40

   Fotbal: AJ Auxerre - EA Guingamp

   14:40

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

Celý Program