úspěšnější angažmá

Jde to i bez posil! Stramaccioni se svými Íránci vede ligu

Andrea Stramaccioni
Zdroj: Profimedia
Téma:

Složité začátky měl bývalý trenér fotbalové Sparty Andrea Stramaccioni v íránské lize. Stěžoval si, že při zápase nemá překladatele a se svými hráči si nerozumí, pět kol čekal na výhru marně. Nyní se však jeho Esteghlal dostal do čela nejvyšší íránské ligy.

U českých fanoušků si udělal velmi špatné jméno. Ve Spartě dostal na české poměry obrovský plat, dostal nevídané prostředky na posily, jenže jím přivedené zahraniční hvězdy svými výkony nepřesvědčily a italský trenér po necelém roce na Letné dostal padáka.


Stramaccionimu bylo často vyčítáno, že nasazuje samé cizince, kteří jsou pouze žoldáci bez odhodlání bojovat za klub. Více než rok byl Ital bez angažmá a nyní v íránském Esteghlalu na to jde úplně jinak. V týmu má pouze dva cizince, zbytek jsou domácí Íránci.


Začátky v Íránu měl katastrofální. Po pěti kolech měl Esteghlal pouze 3 body za tři remízy a nacházel se na sestupových pozicích. Jenže z následujících osmi zápasů Stramaccioniho svěřenci sedmkrát vyhráli a jednou remizovali, díky čemuž se vyhoupli na první místo v soutěži.


Druhý Sepahan a třetí Shahr Khodrou sice mají odehráno o zápas méně, ale ani jeden z těchto týmů nemá poslední dobou dobrou formu, takže budoucnost pro Stramaccioniho vypadá velmi dobře.


Jediní dva zahraniční hráči v Esteghlalu jsou krajní obránce Hrvoje Milič a útočník Cheick Diabaté. Ten je jasně největší hvězdou týmu, za sebou má několik angažmá ve Francii, z nichž nejúspěšnější bylo to v Bordeaux, za které nastřílel 66 gólů. Zbytek týmu tvoří pouze Íránci a vypadá to, že bez spousty hvězdných posil se italskému stratégovi bude dařit lépe než v pražské Spartě.

Související témata:
sup TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   18:55 20:55
   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

   02:10

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

Celý program