úspěšnější angažmá

Jde to i bez posil! Stramaccioni se svými Íránci vede ligu

Andrea Stramaccioni
Zdroj: Profimedia
Téma:

Složité začátky měl bývalý trenér fotbalové Sparty Andrea Stramaccioni v íránské lize. Stěžoval si, že při zápase nemá překladatele a se svými hráči si nerozumí, pět kol čekal na výhru marně. Nyní se však jeho Esteghlal dostal do čela nejvyšší íránské ligy.

U českých fanoušků si udělal velmi špatné jméno. Ve Spartě dostal na české poměry obrovský plat, dostal nevídané prostředky na posily, jenže jím přivedené zahraniční hvězdy svými výkony nepřesvědčily a italský trenér po necelém roce na Letné dostal padáka.


Stramaccionimu bylo často vyčítáno, že nasazuje samé cizince, kteří jsou pouze žoldáci bez odhodlání bojovat za klub. Více než rok byl Ital bez angažmá a nyní v íránském Esteghlalu na to jde úplně jinak. V týmu má pouze dva cizince, zbytek jsou domácí Íránci.


Začátky v Íránu měl katastrofální. Po pěti kolech měl Esteghlal pouze 3 body za tři remízy a nacházel se na sestupových pozicích. Jenže z následujících osmi zápasů Stramaccioniho svěřenci sedmkrát vyhráli a jednou remizovali, díky čemuž se vyhoupli na první místo v soutěži.


Druhý Sepahan a třetí Shahr Khodrou sice mají odehráno o zápas méně, ale ani jeden z těchto týmů nemá poslední dobou dobrou formu, takže budoucnost pro Stramaccioniho vypadá velmi dobře.


Jediní dva zahraniční hráči v Esteghlalu jsou krajní obránce Hrvoje Milič a útočník Cheick Diabaté. Ten je jasně největší hvězdou týmu, za sebou má několik angažmá ve Francii, z nichž nejúspěšnější bylo to v Bordeaux, za které nastřílel 66 gólů. Zbytek týmu tvoří pouze Íránci a vypadá to, že bez spousty hvězdných posil se italskému stratégovi bude dařit lépe než v pražské Spartě.

Související témata:
sup TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program