Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 25.8. 2016 14:15
reprezentace na koho ukázal?

Kouč Jarolím poprvé nominoval! Mladíci Schick s Černým chybějí

Karel Jarolím
Zdroj: Facebook official
Karel Jarolím

Nová éra fotbalové reprezentace začíná. Kromě odchodu několika stálic nastala po EURO ve Francii změna i na postu kouče. Pavla Vrbu nahradil Karel Jarolím, který už oznámil svoji první nominaci na přípravný zápas s Arménií (31. srpna) a následný úvodní duel kvalifikace mistrovství světa se Severním Irskem (4. září).

Jarolím na soupisku zařadil dva nováčky - liberecké duo Jana Sýkoru a Lukáše Pokorného. Nominaci vysloužili dlouhodobě výbornými výkony v lize. "Sledujeme je delší dobu a odvádějí kvalitní výkony, že si nominaci zaslouží. Je to výzva i pro další hráče, kteří mají dveře otevřené. Snad na sebe upozorní a o dres si řeknou," uvedl Jarolím.


"Očekával jsem, že bude více hráčů ze Sparty a Plzně, bohužel se obě mužstva nepotkala s nejlepší formou. O to to bylo složitější. Snažili jsme se to nakombinovat, aby tam byla zkušenost, charakter, aby hráči byli schopni zvládnout tlak a byli odolní," dodal Jarolím.Při své úvodní nominaci se už musel obejít bez brankáře Petra Čecha, Jaroslava Plašila, Romana Hubníka, Davida Lafaty a Davida Limberského, kteří ukončili reprezentační kariéru. Kvůli zranění nemohl být povolán klíčový stoper Tomáš Sivok. Na soupisce chybějí i mladíci Patrick Schick s Václavem Černým, kteří zůstávají v jednadvacítce.Překvapením v nominaci je šestatřicetiletý gólman Drobný, který přestoupil před sezonou do Brém. V národním týmu naposledy chytal před třemi lety. "Jardu znám i osobně, jsem přesvědčený, že prostor dostane. Když jsme řešili gólmany, chtěli jsme tam mít střední generaci, což je Vaclík, Koubek je mladší a Drobný zase zkušenější," uvedl Jarolím.


Svou další budoucnost stále zvažuje kapitán Tomáš Rosický. "Mám v plánu se s ním sejít. Momentálně trénuje individuálně. Když bude zdravotně v pořádku a bude mít zájem reprezentovat, pořád je to rozdílový hráč," podotkl Jarolím.Jarolím, který u národního celku nahradil kouče Pavla Vrbu, si už vybral i své spolupracovníky. Pozice asistentů budou zastávat dosavadní Jarolímův spolupracovník z Mladé Boleslavi Boris Kočí a současný kouč Bohemians Praha 1905 Miroslav Koubek. Trenérem brankářů zůstává Jan Stejskal, kondičním trenérem pak bude Petr Brabec.

pha, ČTK