Tisková konference

Jarda Jágr v kůži handicapovaných hokejistů, okusil si jízdu na saních

Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 15. 9. 2020
Téma:

Hokejista Jaromír Jágr se v rámci tiskové konference vcítil i do kůže handicapovaných sportovců. Zkusil si totiž tzv. para hokej, při kterém hráči využívají speciální sáně. Slavná "68" však ukázala, že v případě tohoto hokejového sportu bude potřeba ještě trochu tréninku.

Jaromír Jágr se stal hlavní tváří velkého projektu, při kterém se odehraje pod širým nebem hned několik hokejových zápasů.

 

Winter Classic 2020 se má odehrát 10. - 12. prosince a nabídne extraligový zápas mezi pražskou Spartou a Litvínovem nebo také střetnutí druhé nejvyšší soutěže mezi Jágrovým Kladnem s navrátilcem do Chance ligy Vrchlabím.

 

V areálu ve Špindlerově Mlýně se však představí i para hokejová reprezentace Česka a Slovenska. „To, že byl para hokej přizván na tuto skvělou akci, je oceněním práce všech, kteří dlouhodobě pracují na rozvoji para hokeje u nás a snaží se český para hokej udržet na světové špičce,“ prohlásil už dříve manažer Českého para hokeje Jiří Šindler.Během úterní tiskové konference Českého para hokeje se pak do kůže handicapovaných sportovců vcítil i Jaromír Jágr, který si okusil jízdu na hokejových saních. A ačkoliv na klasických bruslích slavná "68" stále válí, na speciálních sáňkách bude muset ještě potrénovat.

 

Už jenom držet stabilitu a odrážet se je hrozně náročné. Klobouk dolů před těmi sportovci. Já měl problém se jenom rozjet, a kdybych do toho měl ještě hrát hokej a brzdit? Fakt šíleně náročné," uznale dodal Jaromír Jágr. Samotní hráči para hokeje ho však na ledě chválili.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC 253: Adesanya vs. Costa

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program