Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.1. 2018 10:49
hokej nominuje ho?

Trenér Jandač volal Jágrovi kvůli olympiádě: Smáli se a tohle si řekli!

Josef Jandač a Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia

Situace okolo Jaromíra Jágra a jeho konci v NHL zároveň nabídla možnost, že by pětačtyřicetiletý hráč Calgary mohl být nominován do českého olympijského týmu. Trenér reprezentace Josef Jandač tak zvedl telefon a volal Jágrovi do Kanady. A jaký je výsledek?

Zatímco v zámoří se fanoušci NHL pomalu smiřují s tím, že legendární "Džegr" nejspíš ukončí své působení v tamní soutěži, u nás žijí hokejoví nadšenci myšlenkou, že by Jarda znovu oblékl národní dres.

 

 

Trenér Jandač hovořil s Jágrem po telefonu a olympiáda byla pochopitelně tématem číslo jedna. Jak tedy vidí Jágrův start pod pěti kruhy?

 

"Pro to, aby mohl jet na olympiádu, musí být v pořádku a k tomu mít adekvátní výkonnost. Smlouva v Calgary je platná, tudíž to teď pro národní tým není," řekl Jandač v rozhovoru pro idnes.cz.

 

 

Jágr prý Jandačovi ještě řekl podrobnosti o svém zdravotním stavu.

 

"Pokud je na tom momentálně tak, že jeho zdravotní stav není optimální a ani sezona se vůbec nevyvíjí podle představ, tak ani on sám nemá tendenci se někam nabízet. V pondělí to byl velmi příjemný rozhovor, trošku jsme se i zasmáli," dodal Jandač.

 

Nominace hokejistů do národního týmu musí být hotová v pondělí 15. ledna. Šance, že by se v ní Jágr objevil je ale podle Jandače minimální.

 

"Nelze předpokládat, že by se v tomto stavu Jarda v nominaci objevil." ukončil rozhovor trenér.

mm TN.cz