Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 5. 2017
Hokej Mistrovství světa

Trénink ČR: Sobotka v první lajně, zraněný Šimek nechyběl. Holík ano

Vladimír Sobotka
Zdroj: Profimedia

Útočník St. Louis Vladimír Sobotka už včera dorazil do dějiště světového šampionátu, do Paříže. Utkání se Slovinci sice neodehrál, ale připravený už je na zítřek, kdy se česká reprezentace utká s domácí Francií. Sobotka se na dnešním tréninku objevil v útoku s Tomášem Plekancem a Jakubem Voráčkem. Mužstvo naopak opustil Petr Holík.

Trenér Josef Jandač už má o umístění Vladimíra Sobotky do sestavy dost pravděpodobně jasno. Poslední posila ze zámoří trénovala s prvním útokem společně s Tomášem Plekancem a Jakubem Voráčkem. V tomto složení by měla formace nastoupit i zítra proti Francii.Český tým naopak opustil Petr Holík, který se o místo přetahoval s Dominikem Kubalíkem. Právě Holík měl na mistrovství světa původně odletět, jenže kvůli zranění ho nahradil Kubalík. Ten musel kvůli těmto rošádám dokonce rušit dovolenou. Přesto po několika dnech Paříž zase opustil a nahradil ho znovu Holík. I zlínský hokejista se s hlavním městem Francie tak loučí podruhé.

 

Obránce Radim Šimek, který včerejší duel se Slovinskem nedohrál, kvůli blíže nespecifikovanému poranění ruky, na dnešním tréninku nechyběl a s týmem byl i normálně na ledě. 

 

 

Ve včerejším utkání si Česká republika hravě poradila se Slovinci, které k ničemu vážnému nepustila a vyhrála 5:1. I díky tomu je průběžně druhá v základní skupině B.

lju TN.cz