blog slovo experta

Jan Velart: 7 odvážných předpovědí na novou sezonu NHL

Jan Velart
Zdroj: Nova Sport

Nový ročník nejprestižnější hokejové soutěže NHL je tady a o své prognózy se podělil i dlouholetý hokejový expert Jan Velart. Koho tipuje na vítěze letošního ročníku, nebo kdo z českých hráčů podle něj posbírá nejvíce bodů se dozvíte v jeho blogu.

Chicago udělá další krok vzad

V posledních čtyřech letech Blackhawks posbírali 101, 107, 102 a 103 bodů. Letos se na stovku nedostanou. Centrální divize je nesmírně silná, ale Blackhawks v ní ztratili výsadní postavení. Mají sice několik prvotřídních hvězd v Patricku Kanovi, Jonathanu Toewsovi a Duncanu Keithovi, ale tenhle tým hodně dolů táhne struktura platů. Kane a Toews berou přes 10 milionů ročně, téměř sedm milionů bere obránce Seabrook, přes pět shrábne stárnoucí Marián Hossa, šest milionů pobírá brankář Crawford...Chicago musí doplňovat soupisku mladými hráči z farmy, ale letos jich má opravdu hodně. Hawks budou pořád dobrým týmem, letos je ale k největším favoritům neřadím.

Po čtvrtstoletí první půst

Petr Mrázek odehraje solidní sezonu a bude se s Jimmym Howardem pravidelně střídat v brankovišti Detroitu. Vytvoří jeden z nejsilnějších tandemů v lize. Ale Red Wings do playoff nepomůžou, což bude po 25 letech poprvé. Skončí slavná série a poslední sezona v Joe Louis Areně bude smutná. Týmu bude výrazně chybět Pavel Dacjuk, který zamířil do KHL. Kapitán Henrik Zetterberg stárne a Niklas Kronwall v obraně má stále častější problémy se zdravím. Posily v podobě Thomase Vaneka a Franse Nielsena stačit nebudou.
 

 
Jágr posbírá 50 bodů, v playoff ale bude nevýrazný

Loni vedl kanadské bodování s 66 body, ale v playoff si téměř neškrtl. Není to náhoda, u Jágra v posledních pětech letech spíše trend. Playoff je něco navíc, hokej je náročnější a síly už nezbývají. To je fakt. Florida se do playoff dostane a zažije nejlepší základní část v historii. Dostane se zřejmě i do druhého kola. Ale Jágr týmu moc nepomůže.

Pittsburgh neobhájí Stanley Cup

V roce 1998 titul obhájil Detroit, po něm už nikdo. Zvládnout to ve dvou letech po sobě je nyní v éře platových stropů téměř nemožné. Pokaždé je nejméně 10 vážných a naprosto oprávněných kandidátů na titul a devět z nich má prostě smůlu. Uhrát dvě dlouhé cesty za Stanley Cup je po fyzické a psychické stránce náročné. Každý týden regenerace a přípravy se v létě počítá. Nejvytíženější hráči jako Crosby nebo Malkin ho měli navíc zkrácené Světovým pohárem.

Ondřej Pavelec zachrání Winnipeg

Vypoklonkovaný na farmu. Zneuznaný. Ale nakonec úspěšný. Dříve nebo později se Pavelec vrátí zpátky do NHL a pomůže Winnipegu do playoff, tak jako to udělal na jaře 2015, kdy hrál svůj nejlepší hokej v kariéře. Duo H+H (Helleybuck-Hutchinson) nemá zkušenosti, vždy je třeba počítat se zraněním. Uznávám, že tahle předpověď je nejvíc založená na souhře náhod, ale věřím, že Pavelec ještě neřekl v NHL poslední slovo.

Nejproduktivnější Čech bude Voráček

Loni se rozběhla jeho nová smlouva se závratnými 8 miliony na výplatní pásce. Hledal se pod novým trenérem, sbíral hlavně asistence. V závěru sezony byl ale hodně dominantní a vidět byl i v playoff. Philadelphie letos překvapí hodně lidí a Voráček bude jedním z hlavních tahounů. V základní části nasbírá 70 bodů, bude vůdcem i v playoff. Momentálně je to náš nejlepší hráč v NHL.

Stanley Cup vyhraje Tampa Bay

Generálnímu manažerovi Stevu Yzermanovi se povedl majstrštyk. Prodloužil smlouvy s hvězdami Stamkosem a Hedmanem, podařilo se mu domluvit na nových kontraktech i s dalšími klíčovými hráči. Mnozí z nich slevili, aby mohli v týmu zůstat. Ale ví, že se to vyplatí, protože tenhle tým má obrovský potenciál. Předloni hrál finále, v uplynulé sezoně vypadl až ve finále Východní konference s pozdějšími šampiony z Pittsburghu. Nyní se mu podaří vyhrát titul.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

 • Nova Sport 2

  • 11:30 13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

Celý Program