Publikováno 1. 10. 2017
NHL Nadějný obránce

Jan Rutta? Jsme nadšeni, že jsme ho podepsali, zní z Chicaga!

Jan Rutta
Zdroj: Profimedia
Jan Rutta

Pokud jste nadšencem NHL a zase tolik nesledujete dění v české extralize nebo na mistrovství světa, možná znáte jméno Jan Rutta jen okrajově. Tento sedmadvacetiletý obránce, který byl vloni klíčovým mužem v sestavě Chomutova a díky svým výkonům si zahrál na svém prvním světovém šampionátu, podepsal v létě smlouvu s Chicagem. V něm bude hrát v prvním týmu a vedení je z něj nadšeno!

Vždycky to byl obránce s kvalitami hrát minimálně extraligu, ve které dlouho nijak nevyčníval, ale loňský ročník se mu neobyčejně vydařil. Je mu však 27 let a o NHL tak už pomalu přestal snít. „Byl jsem si jistý, že to už je za mnou,“ cituje slova skromného Rutty web NHLnews.cz.

 


Věk však v dnešním hokeji nehraje už takovou roli, příkladem je samotný Jaromír Jágr a řada dalších, kterým se ty nejlepší hokejové roky dostavily o něco později. „Je mi 27, připadám si pořád mladý, ale v současné NHL už jste docela starý. Nikdy ale nevíte, co se může přihodit. Byl jsem ve správný čas na správném místě,“ dodal Rutta.

 


Z jeho výkonů jsou v Chicagu, se kterým podepsal v létě smlouvu, velmi potěšeni. „Líbí se mi, jak se za krátkou dobu vyrovnal s hokejem na úrovni NHL. Právě teď cítíme, že to byl skvělý podpis. Může nám pomoct a odehrát v naší obranné třetině kvalitní minuty,“ řekl o něm trenér Blackhawks Joel Quenneville.

lju TN.cz